Розбудили в серцях почуття

музшкола_сайтМузичний вечір у Скадовській дитячій школі мистецтв став своєрідним завершальним звітом-концертом. Добігає кінця навчальний рік, отож настав час показати, яких успіхів досягли вихованці школи у виконанні творів хорової та вокальної музики.

Одразу хочеться зізнатися читачеві: коли переступаєш поріг цього мистецького закладу, потрапляєш у чарівний світ, де звичайні скадовські хлопчики і дівчатка майстерним виконанням музичних творів пробуджують у душі забуті почуття та емоції, переживання найтонших відтінків. А весь секрет такого дивовижного впливу криється у тому, що тут без мікрофонів і підсилювачів звуку линуть живі голоси і чути справжнє звучання музичних інструментів.

Розпочав святковий вечір хор наймолодших виконавців «Домісолька» (художній керівник Ірина Міщенко) – учасник і переможець багатьох обласних конкурсів. Що ж до подальших виступів – вони викликали у залі не лише щедрі оплески, а й глибоку вдячність та визнання слухачів. Виконавці класичних творів Євангеліна Бут, Каріна Лисенко, Ірина Литвиненко (музичний супровід концертмейстера Марини Яресько та викладача Людмили Шумаріної) дали можливість присутнім не просто єднатися з прекрасним, а й пережити щасливі миті, коли кожен слухач чує власну душу.

Є така особливість у класичній музиці: слухаєш твір і відкриваєш у собі внутрішній невідомий світ переживань та емоцій, які за жодних обставин ніде більше не розкриваються. Таке буває лише ось у такі хвилини незримого єднання душ виконавців і слухачів. Легко було здогадатися, що й у залі сиділи справжні поціновувачі прекрасного, котрі люблять і розуміють музику. Не менше задоволення отримали слухачі й від виступу хору середніх і старших класів, також переможця обласних конкурсів (художній керівник хормейстер Марія Мавріді). Проникливо прозвучали кілька пісень у виконанні ансамблю-квартету старшокласниць у музичному супроводі Поліни Колотило на саксофоні.

А завершили концертну програму гості – тріо «Журавка», добре відоме у нашому місті. Валентина Долгополова, Ніна Цибель та Олена Мартинова вже давно полонили скадовчан своїм на диво злагодженим, артистичним і професійним виконанням пісенних творів. Можливо, для дітей їх виступ послугував всього лиш уроком майстерності. Та для дорослих подаровані «Журавкою» пісні значать набагато більше: вони повертають слухача у той далекий минулий світ, коли ще все життя було попереду, коли майбутнє бачилося безхмарним і щасливим. Найпотаємніші струни душі слухача вміють зачепити ці жінки своїм умінням перекладати людські почуття на спів.

Та ось концерт завершився. Юні виконавці висипали у двір школи і знову перетворилися на звичайних скадовських дітлахів. Але кожен, хто побачив їх виступи, знає, що діти ці незвичайні, бо відзначені талантом і працелюбністю.

Юрій БОНДАРЄВ.Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення