Розпочинається Різдвяний піст

ПістРіздво – це дивовижний час, коли серце наповнюється радістю від очікування народження Христа. Аби осягнути це диво, потрібно гідно підготуватися. Такою підготовкою і є Різдвяний піст, який розпочинається 28 листопада і триватиме сорок днів – до самого свята Різдва.

Цей піст також називається Пилипівкою – від імені апостола Филипа. Після Вознесіння Господнього апостол Филип проповідував Слово Боже у Галилеї, Греції, Сирії, Малій Азії, Лідії, за що його розіп’яли на хресті.
Відомо, що піст – особливий час для християнина, але насамперед це час духовного очищення, а не дієти. Святитель Іоанн Златоуст писав, що «один тільки піст не вводить на небо, якщо не має своєї сестри – милостині, бо милостиня – то крила молитви; коли зробиш молитві крила, то вона піднесеться на небо…». Тож головне в піст – не забувати про милосердя і молитву.

Різдвяний піст менш суворіший, ніж Великий та Успенський – за уставом у вівторок, четвер, суботу та неділю дозволяється вживати рибу та їжу з рослинною олією. Разом з тим, за сучасних умов життя, Різдвяний піст є найспокусливішим, оскільки на нього припадає також світське свято Нового року. Треба зуміти й дотриматись посту, й не образити тих людей, які зустрічають Новий рік. Ми маємо не доводити іншим, що це гарно, а то погано, а просто показувати іншим приклад своєю поведінкою.

Справжній піст пов’язаний з молитвою, покаянням та утриманням від пристрастей і пороків, викоріненням злих справ, прощенням образ. Піст – не мета, а засіб упокорити свою плоть та очиститися від гріхів. Без молитви і покаяння піст стає всього лиш дієтою.

http://2010.orthodoxy.org.ua

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення