Щедрий вечір! Добрий вечір!

IMG_3769

Щдрувальників гостинно зустрічає родина Мащенко.

Дзвінка та гучна щедрівка линула на сільських вулицях 13 січня. Це жителів Радгоспного, Комунарівки та Комсомольського зі Щедрим вечором, з Маланкою привітав колектив Радгоспненського сільського будинку культури. Обрядове дійство відбувалося у кращих українських народних традиціях, з Козою та рядженими.
Здалеку щедрувальників можна було помітити за блиском яскравої віфлеємської зірки. Кожен господар з радістю відчиняв двері своєї хати, адже щедрувальники несуть щирі побажання добра, миру, злагоди та достатку. А от люди старшого покоління такою увагою культпрацівників були розчулені до сліз. Колись і вони були такими ж молодими і так само віншували.

 

радгоспне– У нас все село жило цими святами, їх очікуванням. Весело було. Ми вітали всіх, а нас пригощали, подарунки давали, – пригадує Віктор Петрович Мащенко, який виріс на Київщині. – Пам’ятаю, старі люди дуже шанували ці традиції і привчали до них дітлахів. І я хочу від усієї нашої родини подякувати Радгоспненському будинку культури, цим дівчаткам, які прийшли нас привітати. Сьогодні такі обряди, на жаль, нечасте явище. Вони повернули нас у молодість і нагадали, як це було тоді.
Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення