Щоб безпритульних тварин стало менше

собакиМайже у кожій оселі скадовчан живуть собаки чи коти. Ми знаємо, що вони розумні, лагідні та відданні нам друзі. За це ми їх годуємо і доглядаємо, і життя братів наших менших було б взагалі чудово, якби не безпритульні тварини. Звідки вони беруться? Вони ж не з’являються, як гриби після дощу! Мусимо зізнатись: у цьому винні ми, люди, всесильні проти беззахисних тварин.

Чимало жителів міста викидають на вулицю небажаних цуценят і кошенят, прирікаючи їх на голод, холод та, врешті-решт, смерть. Зверніть увагу на страждальний погляд бездомної собаки чи кішки у порівнянні з поглядом домашньої! Бездоглядних псів і котів можна побачити майже біля кожного магазину, кафе, багато їх на ринках і у громадських місцях. На вулиці вони безконтрольно розмножуються, і їх стає дедалі більше. Незадоволені жителі міста починають звинувачувати у ситуації владу, за справу беруться комунальні служби: ще кілька років тому безпритульних псів відстрілювали, труїли, причому перехожі нерідко були свідками мученицької смерті тварин. Зараз же Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє регулювання їх чисельності негуманними методами, такими як відстріл чи використання отрути. Проте проблема не зникла, а лише загострилася.

Постає питання про створення у місті притулку для безпритульних собак і котів. Та чи потрібен він? Звичайно, це було б зручно – відніс громадянин до притулку непотрібну або хвору тварину, і клопоти скінчились. Але ж будівництво такого притулку, з ветеринарним кабінетом і харчоблоком, є справою дороговартісною, і міському бюджету поки що не під силу. На скільки кліток будувати притулок – двадцять, п’ятдесят чи навіть сто?! Безпритульних тварин значно більше. Та й навіть якщо притулок збудують, він швидко наповниться мешканцями, а вірогідність того, що хтось буде брати звідти тварин, дуже незначна. І перетвориться притулок на в’язницю для тварин з довічним ув’язненням. А що далі?
Проте інколи і в домашніх умовах на тварин чекає не краще життя. Якось, йдучи у справах, я почула жалібне собаче скавуління. Дивлюся – в одному з дворів Скадовська у маленькій клітці зачинена великих розмірів собака, яка мучиться від тісноти. Я господарю зопалу і сказала: отак і ти будеш так мучитися на тому світі. Повертаючись через той же двір, знову зустріла господаря собаки, і він мені повідомив, що вже її випустив з тісної клітки. Значить, зрозумів свою помилку.

Можливо, у найближчому майбутньому і буде збудовано притулок за умови, що громадяни змінять своє ставлення до тварин. Безпритульних стане менше, а до притулку будуть потрапляти лише хворі для лікування та тимчасового проживання. А зараз наше завдання – не допустити того, щоб кількість безпритульних тварин стала критичною, коли собаки збиваються у зграї і стають агресивними. Потрібно контролювати їх чисельність, використовуючи протизаплідні препарати та проводячи стерилізацію. Якщо у квартирі чи будинку живе кіт або собака, господар повинен нести за них відповідальність та слідкувати за тим, щоб на світ не з’являлося небажане потомство. Протизаплідні препарати є найпростішим та найдоступнішим засобом для цього, але вони мають і протипоказання та побічні дії. Надійнішим методом є стерилізація як самців, так і самок. Після неї тварини стають спокійнішими за характером, зникає проблема появи небажаних кошенят та цуценят.

Небайдужих до долі безпритульних тварин у нашому місті вистачає. Ми готові усіляко допомагати владі у справі стерилізації та післяопераційного догляду за тваринами. Використовуючи цей метод, поступово, протягом року чи двох, значно зменшиться кількість безпритульних тварин, зникне проблема народжуваності нових, нікому не потрібних собак і котів. А от громадян, котрі викидають беззахисних тварин на вулицю, треба штрафувати згідно Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Т. Бєляєва, м.Скадовськ.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення