Щоб стало місто курортом!

Відомо, що нашому Скадовську надано статус міста-курорту. Однак це зовсім не означає, що місто одразу автоматично перетворюється на курорт у повному розумінні слова. Для цього потрібна наполеглива і копітка робота місцевої влади і всіх мешканців міста при спільному бажанні зробити Скадовськ квітучим і затишним.

photoshop_78А починати слід з міського пляжу та Набережної. Треба визнати, що сьогодні їх територія нагадує смітник, на якому пісок перемішаний з битим склом і недопалками. І це при тому, що вже другий рік діє закон про заборону паління і вживання спиртних напоїв у громадських місцях. Виконання закону ігнорується і владою, котра не вживає заходів заборони, і громадянами, котрі його порушують, оскільки не несуть жодної відповідальності. Мушу порушити і тему громадських туалетів біля моря. По завершенню курортного сезону наявні демонтують, а що ж залишається для громадян, котрі прогулюються Набережною?! Категорично стверджую, що у зоні відпочинку необхідно збудувати громадські вбиральні, причому вони обов’язково мають бути безкоштовними і працювати впродовж року. Інакше й не може бути, якщо хочемо виконати найнеобхідніші санітарні норми.

У зоні відпочинку не здійснюється озеленення. Не знайти жодного впорядкованого газону. А між тим зробити це нескладно, проклавши лінію водогону поливу, котра б зрошувала газони, дерева і кущі. Замість цієї необхідної роботи владою надано дозвіл на забудову вулиці Набережної. Просто на пляжі зведено споруду «Майамі», що схожа на циганське шатро. Від морського порту до вулиці Колгоспної простяглися дощаті настили з влаштованими на них барами. Відтак, для очей закрито морський пейзаж, а робити це категорично забороняється всіма архітектурними і санітарними нормами та генеральним планом міста. Добре, що частину цього настилу біля порту вже знесли. Виникає питання: а де ж відповідальні особи (у першу чергу, архітектор міста), котрі повинні пильнувати за порядком?

Варто зупинити погляд і на багатоповерхових будинках. Мешканці утеплюють свої квартири зовні – і це зрозуміло, тепло слід економити. А от робота архітектора в таких випадках полягає в тому, щоб вимагати від громадян, аби вони фарбували утеплені стіни у відповідності з кольором споруди. Але погляньте на наші будинки: одна квартира стала помаранчового кольору, друга – зеленого, третя – жовтого. Ось і бачимо фасад будівлі, який ніяк не прикрашає курортне місто. Такого ви не побачите в європейських містах! Думаю, тут виявилася повна безвідповідальність чиновників.

Кілька слів щодо обрізки дерев. На мою думку, треба припинити бездумне спотворення дерев, особливо тополь. Якщо є місця, де вони розрослись і дійсно заважають, слід створити комісію з числа громадян і депутатів міськради, котра зробить належний висновок щодо доцільності обрізки. Бо у місті вже ростуть обкарнані потвори-дерева, схожі чи то на пальми, чи на чудернацькі букети. Однак це не смішить нас, оскільки псується природний ландшафт міста. Пропоную замість обрізки дерев у період гніздування з допомогою крану руйнувати гнізда ворон, а потім кілька днів відлякувати їх пострілами. І проблема вирішиться. Охоче надам працівникам міськради подібні консультації.

Гостро стоїть і питання щодо зграй бродячих собак. Вони гуртуються навколо великих смітників, як приклад – звалище сміття у центрі міста (вулиці Гагаріна, Пролетарська та Комунарів). Через знахабнілих собак навіть дорослі бояться у сутінках висипати сміття. Думаю, працівникам ЖКГ не слід викидати з контейнерів залишки їжі собакам – вони від цього лише нахабніють.

Не можу обійти і дискусію щодо пам’ятника Леніну. Щоб не збуджувати настрої громадськості, його слід демонтувати і встановити поблизу краєзнавчого музею. Ймовірний і такий варіант – вага бронзи пам’ятника – три з половинною тонни. Якщо реалізувати його – цілком вистачить коштів на реконструкцію цього місця для відпочинку дорослих і дітей.

А.С.МОРОЗ, член Національної спілки архітекторів України, м.Скадовськ.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення