Шкільна родина звітує

img_6229_sajtНещодавно Михайлівська загальноосвітня школа презентувала свою діяльність у рамках атестації закладу. Оцінити здобутки учнівського та педагогічного колективів завітали начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ольга Дудченко, начальник районного методичного кабінету Наталія Білоус, головні спеціалісти відділу освіти Тетяна Полєнок і Світлана Петрова, голова громадської ради при районній державній адміністрації Ірина Бартчук, методист районного методкабінету Любов Котова, батьки учнів та громадськість.

img_6155_sajtВирушаючи до школи, члени атестаційної комісії та почесні гості знали, що Михайлівська школа завжди вміє приємно здивувати. Але побачене перевершило усі сподівання. Зустріч з учнями та педагогами перетворилася на своєрідну подорож Країною знань, талантів і справжньої педагогічної майстерності. У кращих українських традиціях гостей зустріли з великим караваєм. На подвір’ї школи були приготовані експозиції, які переконливо засвідчили спортивні досягнення школи. Поряд розгорнулась експозиція декоративно-ужиткового мистецтва та екологічної діяльності закладу. Місцевий дитсадок «Сонечко» організу-вав мініатюрну етнографічну виставку, яскраво відобразивши звичаї і побут українського народу.

Та на цьому приємні миті лише почалися. На першому та другому поверхах було презентовано виставки методичних напрацювань вчительського колективу. Ну а найяскравіша презентація школи відбулася в актовій залі. Учні та педагоги з усією креативністю презентували історію свого закладу, його сьогодення та головні здобутки.

img_6183_sajtА почалося все у далекому 1872 році, коли було відкрито земську двокомплектну школу. Вже у 1890 році в цьому закладі навчалися 48 хлопчиків і 6 дівчаток. У 1896 році для школи було побу-довано нове приміщення. А ще через десять років, у 1906, заняття відвідували 160 дітей – 120 хлоп-чиків та 40 дівчаток.

У 1963 році було побудовано нову школу-десятирічку та інтернат для привізних дітей. Працювали 28 вчителів, 5 вихователів і навчалися 340 учнів. З 1963 по 2016 роки зі стін Михайлівської загальноосвітньої школи вийшли 53 випуски. І заклад пишається своїми випускниками – серед них лікарі, фермери, державні службовці, керівники підприємств та, звичайно ж, вчителі. Нині у закладі працює 14 випускників, особливе почуття гордості викликають вчительські династії.img_6115_sajt

Сучасне життя Михайлівської загальноосвітньої школи не менш цікаве, ніж її історія. Ось що розповіла директор закладу Тетяна Василівна Загуменна у своїй презентації:

– Наша школа – це територія позитиву, де вчителі та учні спільно творять майбутнє, це велика родина, яка має свій ритм існування. Учням дають знання 22 педагогічні працівники, з яких 2 мають вищу кваліфікаційну категорію, 12 вчителів мають І кваліфікаційну категорію, 5 – вчителі ІІ кваліфікаційної категорії, один має категорію спеціаліста і 2 вчителі – 8-й тарифний розряд.

img_6116_sajtСьогодні у Михайлівській школі навчається 237 дітей, навчанням охоплено 100% учнів. Для задоволення освітніх потреб у 2016/2017 навчальному році в школі сформовано 13 класів: 11 класів з українською мовою навчання та 2 класи з російською мовою навчання. 6-ті, 7-й та 8-мі класи вивчають дві іноземні мови (англійську та німецьку). Якісній підготовці учнів 10-11 класів за обраним профілем навчання сприяє співпраця з міжшкільним навчально-виробничим комбінатом. Майбутні випускники здобувають знання та досвід з предмету «Технології», вчаться на водіїв та кухарів.

Загалом зміст, форми і методи навчання Михайлівської школи спрямовані на забезпечення особистісно-орієнтованого та діяльнісного підходів до організації навчальної діяльності учнів, а основне завдання школи – це побудова ефективної системи виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних та громадських цінностей. За результатами моніторингу успішності у 2015-2016 навчальному році 12 учнів мають високий рівень успішності і нагороджені похвальними листами, 79 учнів мають достатній рівень успішності.

– Успіхи учнів – це наслідок виявлення творчості та ініціативи наших педагогів, вивчення і застосування ними на практиці сучасних досягнень психолого-педагогічного досвіду, – зазначає Тетяна Василівна.

img_6183_sajtЩе багато цікавого та важливого озвучила у своєму виступі директор Михайлівської школи. Про це мало переповідати… Треба побувати у школі і на власні очі побачити, що цей заклад – справжня Країна знань. А ще тут ростуть справжні таланти – у цьому можна було переконатися під час концертної програми, подарованої почесним гостям.
Начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ольга Дудченко відзначила високий рівень навчально-виховного процесу та подякувала педагогічному колективу школи за змістовну якісну роботу. За підсумками роботи атестаційної комісії Михайлівську загальноосвітню школу атестовано. Тож вітаємо велику дружну родину закладу з цією подією! Успіхів вам, шановні, на вашому відповідальному шляху навчання та виховання підростаючого покоління нашої країни!

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення