Школа журналістики в гостях у мера Скадовська

Час летить, не озираючись. І за ці місяці вихованці школи журналістики відкрили для себе багато цікавого у професії репортерів. Кожне нове заняття, яке проводить редактор районної газети «Чорноморець» Тетяна Підгородецька, не схоже на інше. Ось і знайомство з жанром інтерв’ю надихнуло юних журналістів підготувати запитання для… міського голови і взяти у нього справжнє інтерв’ю. Олександр Гавриш привітно зустрів нашу пропозицію і досить відверто поспілкувався на теми, які цікавлять не лише наших юнкорів, а й усіх скадовчан.

Дарія Павловська, Скадовська ЗОШ №3, 11 клас: «На порозі новий 2015 рік. Чого варто чекати від нього скадовчанам?»

«Усім, хто живе в нашій країні, треба насамперед бути оптимістами. Не секрет, що ситуація в Україні складна, але люди, нагнітаючи події, ще більше її поглиблюють. Тому треба йти у наступний рік з оптимізмом. Зауважу, що Скадовськ не в найгіршому стані, у нас є свої переваги – море, курорт. А є населені пункти, які цього не мають і, на жаль, ледь доживають до кінця року, з проблемами виплати зарплатні, оплати енергоносіїв. Звісно, наступний рік буде складним. Бойові дії ще не закінчилися. Щодня гинуть люди. У нашому районі ми вже втратили двох земляків. Усе це дуже жахливо. Є такий вислів: «Життя однієї дитини важливіше за цілу галактику». Можливо, це дуже перебільшено звучить, але насправді так і є.

У наступному році ми ставимо завдання пом’якшити ситуацію, що склалася у фінансовій та соціальній системі держави, не втратити того темпу життя і розвитку, який склався в нашому місті за останні роки. Адже в поточному році ми і тротуари ремонтували, і дороги будували, і покрівлі лагодили. Майже один мільйон гривень вклали в очисні споруди, щоб влітку мати змогу спокійно приймати відпочивальників. І те, що робилося в місті, вселяло в людей надію, що війна закінчиться і ми знову будемо єдиною щасливою країною».

Зустріч 1Анастасія Бакал, Скадовська ЗОШ №3, 11 клас: «Сьогодні День Святого Миколая. А ось ви вірите у нього?»

«Звичайно, в моєму дитинстві більше «вірили» у Діда Мороза. Хоча мені вдалося побувати на могилі святого Миколая. Як ви знаєте, його було поховано в Туреччині. Буквально я не вірю, що Миколай кладе під подушку пода- рунки. Але я хочу, щоб усі діти, особливо нужденні, яким Миколай справді допомагав за життя, вірили і могли не лише подарунок знайти під подушкою, а й відчути підтримку. Треба тільки розуміти, що якщо ви будете робити кроки вперед, докладати зусиль, то й святий Миколай буде вашим заступником. За нас ніхто нічого не зробить».

Руслан Клименко, Скадовська ЗОШ №3, 8 клас: «Зустріч Нового року у нашому місті розпочинається ввечері, але для дітей це трішки запізно. Чи готові ви зробити святкову програму раніше?»

«Зазвичай ми розпочинаємо о 19 годині. Так плануємо і цього року. Дитячі новорічні ранки теж проходять, їх буде дуже багато. Афіша святкувань з нагоди різдвяно-новорічних свят є в будинку культури і в газеті «Чорноморець». А щодо передноворічного свята на площі біля РБК, то скажу, що це вже добра традиція, яка склалася в нашому місті. 31 грудня до обіду всі працюють, а потім біжать додому нашвидкуруч нарізати олів’є, варити холодець… Чоловіки частіше знаходяться перед телевізором. А от жінки відриваються від плити, коли вже б’ють куранти. Тому ми і зробили це свято, аби скадовчани мали змогу полишити усі клопоти і вийти у місто, прогулятися біля головної ялинки, поспілкуватися зі знайомими. Тож принагідно запрошую усіх проводжати 2014 рік разом, на площі біля РБК».

«Чи будуть у місті новорічні салюти і чи доцільні вони, враховуючи воєнні події на Сході України?»

«Невеличкий новорічний салют обов’язково буде. Коли кожні вихідні у центрі нашого міста відмічають дні народження та весілля, влаштовуються такі «стрільбища», що це навіть не можна порівнювати з передноворічним святковим салютом. Святкові вогні не є якимсь блюзнірством по відношенню до воєнних дій. Це добра традиція, яка підтримується у всьому світі. Тим паче, з міського бюджету на салют не йде жодної копійки. Усе це – кошти підприємців».

Юлія Безугла, Скадовська ЗОШ №3, 8 клас: «Олександре Васильовичу, наступного року мають відбутися вибори міського голови. Чи збираєтеся ви балотуватися у мери?»

«Я працюю в органах державної влади майже 40 років, і щоразу вибори у нашій державі відбуваються за новими правилами. Щоразу намагаємося придумати новий «велосипед», але він вже давно існує, треба лише вдосконалити. Є країни, де процедура виборів дуже відпрацьована. А в нас політична сила, яка перебуває при владі, завжди вигадує під себе «правила гри». І я хочу чітко розуміти ці «правила гри», за якими проходитимуть наступні місцеві вибори. Якщо вони будуть такими, як очікую, я піду на вибори, якщо ж усе залишиться по-старому, я не буду брати в них участі».

Олександр Кушнеренко, ЗОШ №2, 11 клас: «На шляху до центрального пляжу надто багато торговельних наметів, й інколи через них навіть не видно моря. Чи не можна хоча б трішки звільнити цей простір?»

«Для мене це взагалі наболіле питання, я поділяю вашу думку. Але економічна ситуація диктує свої умови: дуже багато скадовчан у цей період заробляють гроші на життя, аби потім прожити весь рік. Ви, мабуть, звернули увагу, що за останні роки ми постаралися максимально локалізувати ці намети і кіоски. З берега практично прибрали, сформували ряд уздовж однієї алеї, щоб тут зупинялися лише ті, кому це цікаво, а всі інші могли вільно йти до моря. На сьогоднішній день поки що так. Але я бачу розвиток Скадовська таким чином, щоб набережна була відкритою і працювали затишні кафе».

Анна Закарян, Скадовська ЗОШ №2, 11 клас: «Скадовськ – місто курортне. Що ви збираєтеся робити у 2015 році, щоб збільшити потік відпочивальників?»

«Насамперед будемо працювати над тим, щоб місто було максимально чистим. Як ви знаєте, природною перешкодою до комфортного відпочинку на морі є камка, що викидається на берег після штормів. Будемо наводити порядок на пляжах. Восени цього року чистили підхідний канал морпорту, і всі хвилювалися щодо можливого забруднення затоки. Але вже було кілька серйозних штормів – вода після цього залишилася чистою, ніякої «муляки». Також плануємо максимально націлювати власників оздоровчих закладів співпрацювати з українськими туроператорами. Треба робити все, щоб до Скадовська завітало якомога більше українців. Також у цьому питанні важливо забезпечити роботу інфраструктури: безперебійна робота водопостачання, прийому каналізаційних стоків, своєчасний вивіз сміття. Той, хто каже, що цього року у нас не було відпочивальників, або не знає, або лукавить. У мене є найбільш об’єктивний показник – кількість сміття, яке ми вивезли за сезон. Це 42 тисячі кубометрів – не менше, ніж торік».

Даніїл Біліченко, Скадовська ЗОШ №2, 8 клас: «Коли Скадовський кінотеатр стане цікавим для молоді і буде змога дивитися фільми одразу після світової прем’єри?»

«Нещодавно було створено комунальне підприємство міської ради, яке почало обслуговувати кінотеатр. У цьому році ми зробили покрівлю над першою частиною будівлі, облаштували нормальний туалет. Наступного року, якщо заробимо коштів у бюджет, плануємо зробити опалення. Це буде першим кроком до комфортної роботи кінотеатру. А потім вже буде придбання необхідного обладнання, частково воно вже є. Тоді і можна старатися виборювати право на показ світових прем’єр. Це дуже складно, але статус міста-курорту стимулює нас ставити високі цілі і йти до них».

Зустріч 2Вікторія Баб’як: Скадовська ЗОШ №2, 8 клас: «Я захоплююсь малюванням і займаюсь у школі мистецтв. Наш кабінет знаходиться в РБК, на другому поверсі. Там старі дерев’яні вікна і протікає покрівля. Як міська влада може допомогти створити нормальні умови для талановитих дітей?»

«Річ у тому, що районний будинок культури фінансується з районного бюджету. Позаминулого року ми виділяли субвенцію для того, щоб відремонтувати у ньому фойє і велику залу. Знаю, що директор РБК Анатолій Іванович Волошин крок за кроком вирішує всі побутові питання. Дай Боже нам усім хорошого наступного року – дійдемо і до цього кабінету».

Ангеліна Тон, Скадовська ЗОШ №2, 8 клас: «У нашому місті часто відбувається підтоплення. Як ви з цим боретеся?».

«За останні роки ми вклали у систему боротьби з підтопленням більше 3,5 мільйонів гривень. Усі роботи ведуться відповідно до виготовленого проекту. Від підтоплення може врятувати тільки вертикальний дренаж, він фінансується з державного бюджету. Але ми виділяємо кошти, і зараз працює дві свердловини за рахунок міського бюджету. А ось дощова і тала снігова вода (затоплення) може скидатися тільки за допомогою горизонтального дренажу. Раніше він був у Скадовську, та з часом прийшов у занепад. Але за останні роки було почищено комунікації і прокладаються нові. Більше того, ми створили підприємство, яке обслуговує ці об’єкти. Двічі на рік бригада повністю обстежує комунікації, чистить і лагодить. А враховуючи, що є доступ до прогнозу погоди, можна спрацювати на попередження проблеми. Дуже важливу роль відіграє і робота насосних станцій – ми їх модернізували, встановили нові сучасні насоси, і тепер вони справляються з перекачуванням. Ще один важливий крок – каналізування Скадовська. По-перше, у місті-курорті не повинно бути вигрібних ям. А по-друге, в деяких районах міста, що знаходяться у низині, це єдина можливість врятуватися від великої води. Якщо ми зупинимося, то може повторитися все те, що сталося у 1997, а потім 2010 та 2012 роках. Тому шлях боротьби з підтопленням і затопленням не закінчиться ніколи, ці комунікації треба постійно підтримувати у належному стані».

Учні школи журналістики висловлюють вдячність міському голові Олександру Гавришу за зустріч і змістовне інтерв’ю.

Записала
Вікторія Золотаревська.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення