Скадовськ перетворився на столицю чемпіонатів!

sajt2по-осінньому теплий і сонячний день 17 вересня надовго запам’ятається любителям спорту нашого краю. Та й не погодою, і не лише скадовським вболівальникам, а й тисячам українців з усіх областей нашої країни. Адже спортивні події цього дня були вартими того, щоб ними цікавилися далеко за межами нашого міста.

Цього дня о дев’ятій ранку на стадіоні «Колос» розпочався чемпіонат України з футболу серед дівочих команд Першої ліги. Юних футболісток, а всім їм здебільшого було по чотирнадцять років, привітала перший заступник голови обласної державної адміністрації Валентина Січова. Вона запевнила спортсменок, що футбол, який ще донедавна був суто чоловічою грою, нині став видом спорту, що розкриває й чудові переваги тендітних дівчат.

sajtСвої привітання з нагоди відкриття чемпіонату висловили начальник управління фізичної культури та спорту обласної держадміністрації Юрій Семченко та представники федерації футболу України. Голова районної державної адміністрації Віктор Турик схвильовано привітав усіх учасників цієї спортивної події і подякував їм за те, що вони обрали для футбольних змагань саме наше місто. Він підтримав сподівання Валентини Січової на те, що чемпіонат, який проходить у Скадовську вже вдруге, «пропишеться» на Херсонщині, а Скадовськ буде містом, де він відбуватиметься традиційно.

Гарячими оплесками зустріли глядачі всі шістнадцять дівочих команд України. Однак, ці оплески стали значно гучнішими, коли на поле вийшли наші землячки: збірна команда Херсонщини та команда з Цюрупинська.

А за годину у Зеленому театрі нашого міста стартував перший відкритий чемпіонат України з гирьового спорту, організований Федерацією гирьового спорту України. Помірятися силами приїхали атлети з Одеської, Тернопільської, Чернівецької, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Луганської, Львівської, Івано-Франківської та Херсонської областей. Цікаво, що участь у гирьовому спорті зовсім не означає наявність у спортсмена широких плечей. Чимало учасників виявилися звичайними стрункими хлопцями, були серед них і зовсім не плечисті дівчата. А от сила у кожного була справді богатирська. Протягом півгодини вони віджимали над головами пудові гирі. Спортсмени змагалися у різних категоріях, з врахуванням ваги і віку, та й гирі були різними за вагою – 16 і 24 кілограми. Однак усі гирьовики, незалежно від категорій, за тридцять хвилин піднімали 16-кілограмову гирю хто до півтисячі, а хто й більше разів! Гирю у 24 кілограми піднімали за цей час до чотирьохсот разів, а Олег Близнюк, який змагався у ваговій категорії понад 90 кілограмів, став переможцем із результатом жим гирі над головою 411 разів. Ще більш захоплюючим видовищем було жонглювання гирями.

sajt1sajt3А тим часом на причалі маломірних суден уже приготувалися до старту вітрильники. Під патронатом голови Скадовської районної державної адміністрації Віктора Турика взяла старт парусна регата «Джарилгацький парус 2016». Вона проходить у нашій затоці вже п’ятий рік поспіль і стала для любителів моря традиційним святом підкоренням водної стихії. Однак, цього разу вітрильники не наблизилися до берега центрального пляжу, аби глядачі могли вдосталь намилуватися ними. Напевне, цьому завадив сильний вітер. Втім, і на відстані білосніжні трикутники вітрил не лише прикрасили обрій, а й викликали захоплення своїм маневру-ванням та швидкістю. До організації регати залучилися ТОВ «Скадовськ-Марина», міська федерація вітрильного спорту, фізкультурно-спортивне товариство «Спартак», Скадовський морський торговельний порт та адміністрація морських портів України.

Спортивне свято було доступне всім глядачам. Кожен мав нагоду захоплюватися силою і красою. Та й не лише захоплюватися, адже метою цих спортивних заходів є залучення до фізкультури та здорового способу життя якнайбільше молоді. І не варто сумніватися, що кращого і змістовнішого відпочинкуу нашому місті, аніж на стадіоні, на березі моря чи у «Зеленому театрі», цього дня годі було й шукати!

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення