Скадовськ – у барвах вишиванки!

IMG_7065_сайтDSC_2671_сайтРанок 19 травня наповнив вулиці Скадовська дитячим багатоголоссям, барвами української вишиванки та жовто-блакитною національною символікою. Саме так – щиро і душевно – скадовчани відзначили цьогорічний День вишиванки.

На площі перед районним будинком культури зібралися діти й дорослі, трудові IMG_7159_сайтколективи. Головним учасником свята вже вкотре став колектив Опорного закладу – IMG_7118_сайтСкадовський навчально-виховний комплекс «Академічна гімназія». Сотні маленьких гімназистів у вишитих сорочках, з маленькими прапорцями в руках, дівчатка – із заквітчаними голівками – яскравою довгою колоною, з національними стягами України, пройшли через весь центр міста до святкового майдану біля РБК. З їх появою на площі свято вмить стало значно виразнішим та змістовнішим. Адже це не просто наші діти – це нащадки прадавніх українських традицій, які сьогодні з гордістю кажуть про себе: «Я – українець!».

IMG_7158_сайтIMG_7119_сайтСвято вишиванки, яке створив колектив районного будинку культури, було сповнене важливих історичних фактів та зворушливих емоційних моментів. Ну ось хоча б той факт, про який нагадала ведуча заходу – заступник директора РБК Ірина Безтравна: у Скадовську День вишиванки почали відзначати ще у 2014 році! Тоді ж ініціатором Дня вишиванки виступив очільник Скадовської сотні народної самооборони Володимир Куріков. А сьогодні це свято масштабно відзначається у кожному місті і є символом національного відродження сучасної України.

IMG_7143_сайтDSC_2625_сайтЗ Днем вишиванки скадовчан привітали голова районної державної адміністрації Віктор Турик, міський голова Олександр Яковлєв, самооборонівець, депутат обласної ради Володимир Куріков, начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Миронець, а заступник міського голови Анатолій Розумний після вітального слова подарував присутнім ще й власні вірші про рідний край.

У кожному виступі «червоною ниткою» лунали думки про те, що українська вишиванка – це не лише гарно оздоблена сорочка, а культурне надбання нашого народу, відображення його національної свідомості та гідності. У маленьких різнокольорових хрестиках, візерунках схований генетичний код нації, який передається з покоління в покоління. І той факт, що День вишиванки набув такої популярності по всій Україні, свідчить про те, що українці повертаються до свого коріння.

IMG_7237_сайтIMG_7216_сайтПриємно було усвідомлювати, що головними учасниками цього свята сьогодні є діти – юні гімназисти читали поезію, солісти районного будинку культури Юля Соколова та Аня Ракша подарували пісні про Україну, народний хореографічний колектив «Провінційний балет» вкотре вразив патріотичною постановкою, яка надихнула всіх присутніх.

А яскравим фіналом святкового заходу до Дня вишиванки вже традиційно став флешмоб під пісню, яку заспівала Ольга Миронець. У цьому дійстві взяли участь кілька сотень скадовчан. Діти, звичайно ж, були попереду! Вони плескали у долоні, весело піднімали до неба жовто-блакитні прапорці і просто раділи, що саме в них, маленьких українців, є така чудова можливість носити вишиванку у будні й на свято та бути щасливим вже тільки від цього.

Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення