Служити державі – велика відповідальність

Державний службовець – це особлива професія, представник якої володіє, з одного боку, широкими повноваженнями, а з іншого – несе подвійну відповідальність за стан справ у державі. Від професіоналізму, наполегливості, сумлінного виконання обов’язків державних службовців залежить соціальна стабільність, рівновага в суспільстві, моральне, фінансове благополуччя населення, ефективне вирішення актуальних соціально-економічних проблем. У всьому світі по державним службовцям судять про державу в цілому, і це покладає на них велику відповідальність. Напередодні свята нам приємно було поспілкуватися з Аллою Аркадіївною Кишкіною – начальником відділу Державного реєстру виборців апарату Скадовської районної державної адміністрації. Алла Аркадіївна – не просто держслужбовець, вона належить до управлінців нового покоління, з якісно новим мисленням і поглядами, яких вимагає час та нинішні умови розвитку нашої країни.

Кишкіна АААлло Аркадіївно, як вам подобається вираз «слуга народу», який іноді вживається по відношенню до державних службовців?

У повсякденній роботі ми – обличчя держави, сполучна ланка між державою і народом. Тому, у першу чергу на працівників штатного апарату люди покладають основну відповідальність за негаразди і труднощі свого життя. Й оскільки державний службовець є інструментом захисту законних прав та інтересів громадян, то я не проти такого вислову.

Я б хотів насамперед запитати про те, що потрібно для того, аби робота державних службовців була з кожним днем все більш ефективною?

– На жаль, кризова ситуація у державі, яку ми всі зараз переживаємо, вносить свої корективи у роботу державних службовців усіх рівнів. Сьогодні дається взнаки нестабільність, реорганізація державних органів влади. До того ж, недосконала і слабка нормативно-правова база, відсутність дієвого контролю і відповідальність чиновників за неякісну і недобросовісну роботу. До цього часу ми відчуваємо «пережитки» минулої тоталітарної системи, неузгодженість її з новим соціально-політичним курсом. Разом з тим, переконана, що сумлінна праця в державній установі – це перш за все наполегливі зусилля робити свою справу краще, ніж це робили вчора, до нас. Сучасний державний службовець повинен відповідати загальнодержавним інтересам, змінам, які відбуваються у суспільстві. Треба бути високоосвіченим, принциповим, працелюбним та ініціативним, не рахуватися з особистим часом. На теперішній момент потрібна чітка державна кадрова політика, що виключала б присутність на державній службі випадкових людей, яким чужі інтереси держави та простого народу, а сприяла б залученню до управління людей, які турбуються не про власну кишеню, а про вихід країни із кризи. Людина у владних органах повинна бути особистістю та професіоналом і розуміти, що служити державі, суспільству – велика відповідальність.

Виходить, що кожен, хто прийшов працювати чи збирається влаштуватися на державну службу, має робити це за покликанням душі?

– Звичайно. Тільки так. На мою думку, повноцінно працює лише той спеціаліст, який отримує задоволення від роботи і не вважає її тягарем. А державні службовці повинні випереджати всі верстви населення на крок вперед, оскільки вони виконують найважливішу функцію у суспільстві – задоволення соціальних і суспільних потреб громадян. Кожен службовець повинен розуміти, що він забезпечує якісні і доступні державні послуги, сама ж держава має бути «сервісною». Це значить, що державна служба є основним каналом повсякденних зв’язків держави і народу. Хто це зрозумів, той прийшов на державну службу за покликанням душі. Але, поряд з цим, виникає питання соціального захисту самих «слуг народу». Переважна більшість державних службовців районного рівня працюють за покликанням, на засадах патріотизму, і хотілося б такої ж віддачі від влади, адже всім відомо, що заробітна плата державного службовця оцінюється на мінімальному рівні і є єдиним джерелом доходу. Це один із суттєвих факторів, які негативно впливають на престиж та авторитет державної служби.

А ви особисто як вважаєте – за покликанням працюєте?

– Я люблю і поважаю свою роботу. Є бажання постійно вдосконалюватися, хочеться знати більше, йти у ногу з часом. У цьому році я закінчила Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Отримала спеціальність «Державне управління» і кваліфікацію магістра державного управління. За роки навчання відчула у собі потяг відкривати невідоме мені в управлінській галузі. З великим задоволенням читаю наукову літературу, вивчаю все нове, що стосується держуправління. Зараз продовжую свою самоосвіту та планую вступити до аспірантури цього ж інституту.

Алло Аркадіївно, а яким до-свідом ви хотіли б поділитися з колегами, які тільки починають роботу у державних структурах?

– Я працюю вісім років на посаді державного службовця і маю напрацювання, які могли б принести користь молодим спеціалістам. Вважаю, що передумовою успіху є створення команди однодумців, людей молодих, енергійних, готових приймати неординарні рішення. Коли я прийшла працювати в районну державну адміністрацію, нас було лише троє молодих дівчат. А сьогодні весь апарат нашої установи став помітно молодшим, більш ефективним і чутливим до нових тенденцій у житті суспільства. Що стосується мене, то вже накопичено досвід підготовки виборів, мій відділ результативно забезпечив проведення останніх виборів, і ми вже готові до проведення виборів у Верховну Раду України.

А якій справі віддаєте перевагу у вільний час?

Як і всі жінки, присвячую його сім’ї, сину, чоловіку. Родина у нас спортивна, дозвілля проводимо змістовно. Люблю квіти вирощувати – це моя слабкість.

Дякую вам за відверту розмову, вітаю вас і ваших колег з наступаючим святом – Днем державної служби України. Бажаю здоров’я, творчого натхнення, невичерпної енергії, професійних успіхів у нелегкій і відповідальній справі сумлінного служіння народу України!

Бесіду вів Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення