Спортивний майданчик отримав друге життя

img_6836Ані важкі сірі хмари, що нависли над селом, ані холодна погода жодним чином не могли вплинути на теплу атмосферу свята, що пройшло 14 жовтня у селі Новомиколаївка. Попри те, що на календарі було червоне число, цього дня вдома ніхто не зміг всидіти. Усім – від старожилів до малечі – нестерпно хотілося побачити, як перетворився старий спортивний майданчик.

Здивуванню не було меж… Якщо узагальнити всі думки, що можна було почути тут цього дня від абсолютно різних людей, то сказано ось що: «Це місце просто не впізнати!..».

Оновлення спортивного майданчика у селі Новомиколаївка стало можливими завдяки реалізації одного з трьох проектів соціальної дії, які сільська рада на чолі з головою Євгенією Глєбовою підготувала та виграла у рамках програми «Активні громадяни» за підтримки Британської ради та Херсонського обласного благодійного фонду «Об’єднання». Даний проект має назву «Спортивна юність – здорова зрілість!» і спрямований на поліпшення загального стану здоров’я підлітків та залучення громади села до сфери фізкультурної активності.

img_6775І дійсно, спортивний майданчик ніби отримав друге життя. Це помітили усі дорослі, які багато років звикли бачити тутешню територію порослою бур’янами. Та найбільше раділи діти – вони освоювали нові вуличні спортивні тренажери, грали у настільний теніс, юрмилися з м’ячем біля щойно встановленого баскетбольного щита, гартували тіло на турниках… Наймолодші розмістилися на комфортних дерев’яних гойдалках.

Відкриття оновленого майданчика – справжня патріотична подія, і невипадково була приурочена до святкування трьох величних свят – Дня Українського козацтва, Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці. Святковий захід розпочався концертною програмою, в якій взяли участь місцеві артисти – чоловічий вокальний квартет «Любисток», Ірина Прокопова, Катерина Шиян, Марія Чуприненко та інші. З цією подією новомиколаївську громаду привітала сільський голова Євгенія Глєбова:

img_6790– Від усього серця вітаю всіх односельців з Днем захисника України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров та дух наших героїчних пращурів. Саме до цього свята ми приурочили відкриття спортивного майданчика в рамках проекту «Спортивна юність – здорова зрілість», який підтримала Британська рада. Адже лише сміливі, сильні та спритні стануть гідними захисниками нашої держави!

Здійснити мрію юнацтва про вуличні тренажери допомогла менеджер проекту Наталія Урюпіна та активні небайдужі жителі села. Слова вдячності отримала цього дня Наталія Вікторівна, а також волонтери – учасники АТО: В.В.Терентьєв, С.В.Сотник, В.А.Дзяман, О.В.Дудченко, М.Р.Федорчук, М.М.Дробітько; активні представники громади: В.А.Погорєлов, П.С.Глєбов, С.С.Горун, С.А.Коріний, О.П.Соценко, М.М.Бутильський, М.А.Рудницький, В.М.Андрієв. Окрему подяку було висловлено артилерійській роті військовослужбовців, які дислокуються на території сільської ради. Також керівництво села завдячує за допомогу в реалізації проекту комунальному підприємству «Новомиколаївське джерело», особисто К.О.Дорохову, а також Т.В.Компанець, О.М.Тимчуку, М.В.Куриленку, В.А.Бурячку, В.М.Григор’єву, Т.Л.Масаловій, С.Б.Шепіді, М.Л.Сидору, С.М.Моргуненку, В.А.Скрязі, О.В.Дудченку, В.М.Скляру, Є.О.Гондарю та С.Г.Трифонову.

img_6798Подяку було оголошено й талановитим дітям, які перетворили сірі бетонні плити на яскраві патріотичні сюжети на спортивному майданчику. Ці юні художники – Катерина Шиян, Діана Жакоміна, Ірина Прокопова, Анастасія Мхоян, Яна Гридіна, Ася Федоренко, Анастасія Черкашина, Катерина Харькова, Яна Левківська, Валерія Куц та Вікторія Гладишева на чолі з керівником Н.М.Мартиненко та волонтером О.С.Куц.

Розділила з новомиколаївцями цю радісну подію голова Улянівської сільської ради Надія Твердохліб. Вона передала від своєї громади привітання, багато смачних подарунків військовим, які базуються на території Новомиколаївської сільської ради, а на додачу ще й заспівала веселу пісню. Музичне привітання подарувала і Ліза Дудченко, вихованка Улянівського сільського будинку культури.

Свято продовжилося конкурсною програмою для дітей на майданчику, а старше покоління перейшло на стадіон, де відбувся святковий матч.

– Я впевнена, що це тільки початок. І всі разом ми зробимо наше село кращим! – сказала, підсумовуючи це свято, сільський голова Євгенія Глєбова.

Щирі оплески односельців стали найбільш красномовним знаком підтримки. Ну а на ділі новомиколаївці вже засвідчили свою підтримку у двох інших проектах: «Благоустрій паркової зони» (мета проекту – підвищення громадянської активності населення Новомиколаївки через залучення до благоустрою паркової зони) та «Дотанцюю – поспілкуюсь!» (мета проекту – розвиток змістовного дозвілля та патріотичне виховання підлітків через сумісну реконструкцію дискотеки). Усі три проекти були профінансовані британським фондом на загальну суму 45 тис. грн. А додатково новомиколаївці та сільська рада придбали необхідне обладнання для реалізації цих проектів на суму близько 50 тис. грн.

Отже, новомиколаївці – справжня дружня громада, яка своїми силами творить власне майбутнє. А саме так і тільки так сьогодні може вистояти і піти вперед українське село.

Тетяна Підгородецька. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення