Створюємо бренд міста разом!

На черговому засіданні виконавчого комітету Скадовської міської ради, яке відбулося 20 січня, розглядалося чимало важливих питань з життя нашого міста та його жителів. Серед прийнятих рішень особливо зацікавить скадовчан проведення відкритого творчого конкурсу з визначення логотипу та слогану «Бренд міста-курорту Скадовська».

kon1Для чого потрібні всі ці речі: логотип, слоган?.. На ринку курортних послуг завжди існувала велика конкуренція, а останнім часом, після окупації Криму, південні міста материкової України дуже жваво борються за кожного відпочивальника. Адже гості у місті – це насамперед поповнення місцевої казни, це робота для тисяч місцевих жителів, пожвавлення торгівлі та економіки в цілому. Ось і вирішила влада нашого міста оголосити конкурс, з допомогою якого всі бажаючі залучаться до формування та поширення позитивного іміджу Скадовська як курорту державного значення, як привабливого місця для відпочинку, оздоровлення, а також започаткування бізнесу та вкладення інвестицій.

Аби скадовчани активніше брали участь у конкурсі, слід насамперед розібратися у поняттях логотипу та слогану. Логотип – це фактично те саме, що і торгова марка, являє собою унікальний графічний елемент, який дозволяє розпізнати конкретний об’єкт, фірму-виробника, послугу чи населений пункт з-поміж багатьох інших. Гарний логотип має бути виразним, простим, легко запам’ятовуватися і викликати в людини асоціацію з даною місцевістю.

Зрозуміло, що для нашого міста найбільш впізнаваним символом є слово «Скадовськ». Воно вирізняє його з інших курортних міст вже своєю назвою. А щодо символічних зображень, то це може бути дельфін, хвиля, сонце, маяк. Тобто все, що якимось чином доводить до глядача сутність нашого курортного краю.

Виникає питання: а чи не можна слово «Скадовськ» замінити на «Джарилгач» або «Скадовщина»? Чому ж ні? Звичайно, можна. Під час розробки логотипу можемо давати безмежну волю фантазії, а вже потім поважне журі визначить, який із запропонованих варіантів найбільш оригінально відображає сутність нашого курорту.

Тепер про слоган: це дуже важливий елемент рекламного мистецтва. Слоган являє собою лаконічний вислів, який точно і доступно розкриває зміст самого логотипу. Якщо логотип вдалий, він врізається у пам’ять споживача і згадується саме тоді, коли треба… Скажімо, коли ми обираємо місце для літнього відпочинку. Серед варіантів логотипу можуть бути такі: «Скадовськ – місто-курорт», «Скадовськ – кращий дитячий курорт» та інші. Якщо треба підкреслити, що у Скадовську помірні ціни на продукти, відпочинок і послуги, слоган може звучати так: «Скадовськ: якісно і дешево», «Скадовськ – відпочинок по кишені», «Зі Скадовська – з любов’ю». А може й так: «Скадовськ: вибір розуму», «Економ гроші – живи краще». Варіантів сотні тисяч.

Отже, простір для творчості необмежений. Чітко окресленим є лише термін проведення конкурсу: з 25 січня до 29 лютого 2016 року. З положенням про конкурс та представленими роботами можна ознайомитись у найближчих випусках «Чорноморця», а також на сайті http://brand.skadovsk.city/. Організатори обіцяють премію для автора найбільш вдалого слогану і логотипу. Та головне ось що: приємно усвідомлювати, що переможець конкурсу залишить своє ім’я в історії нашого міста.

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення