Суд позбавив Олександра Яковлєва права обіймати посаду, але… мер працює!

Яковлев_сайтСкадовський районний суд визнав міського голову Олександра Яковлєва винним у вчиненні право-порушень, передбачених ст.172-7 КУпАП. Мова йде про те,
що міський голова для потреб міської ради придбав (а точніше підписав платіжні доручення) канцелярські товари в магазині, співвласником якого є його дружина.

Витрати – на суму трохи більше однієї тисячі гривень. Але! Відповідно до статті 1-12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посадові особи органів місцевого самоврядування зобов’язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України «Про запобігання корупції». Отже, міський голова мав заявити про конфлікт інтересів і не підписувати платіжних документів особисто.

Дану справу про адміністративне правопорушення розглядали протягом грудня на трьох судових засіданнях у Скадовському районному суді. А вчора, 28 грудня, суд виніс Постанову і визнав Олександра Яковлєва правопорушником. Цим же рішенням його оштрафовано на суму 6800 грн з позбавленням права обіймати посаду Скадовського міського голови строком на один рік.

Разом з тим, дана Постанова може бути оскаржена Олександром Яковлєвим, і міський голова вже повідомив через соціальні мережі, що скористається своїм правом:
«Сьогодні, 28 грудня, було оголошено постанову суду по адміністративному правопорушенню, пов’язаному з корупцією, яким мене визнано винним у вчиненні правопорушення за ч.3 ст.172-7 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права обіймати посаду Скадовського міського голови.

Суд не врахував та не надав юридичної оцінки моєму клопотанню про закриття справи, у зв’язку з відсутністю складу правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-7. Також суд не врахував мої доводи стосовно відсутності обтяжуючих обставин, передбачених ч.2 ст. 35 КУпАП: повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу ВЖЕ було піддано адміністративному стягненню. Тобто суд вважає, що важливий не момент вчинення правопорушення, а важливий момент виявлення та прийняття рішення про стягнення. Це прямо проти-річить ч.3 ст.172-7 КУпАП де сказано саме про вчинення:

ДІЇ, передбачені частиною першою або другою, ВЧИНЕНІ особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.
Але суд вважає інакше.

Звичайно, я буду подавати апеляцію».

Почувши про рішення суду, у місті почали говорити про те, що міський голова вже «пакує валізи» на вихід з міськради. Але це не так. Олександр Яковлєв продовжує працювати міським головою принаймні до того моменту, як рішення прийме Апеляційний суд.

До речі, вчора ж, о п’ятій вечора, на центральній площі зібралися небайдужі до цієї події скадовчани, а це більше 300 людей. Прихильники міського голови висловилися, що будуть захищати мера і далі у різний спосіб. Отже, далі буде.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення