Святе й незабутнє, прийдешнє й майбутнє

IMG_589223-24 серпня Скадовщина разом з усією Україною відзначила 24-ту річницю найголовнішого дня в історії нашої країни – проголошення незалежності. Сонцесяйна і блакитнокрила, вишита колоссям і калиною, викохана співом солов’я, відзначила наша держава свою дорослу юність.

Це найвеличніше свято новітньої доби розпочалося вранці у День Державного Прапора України в районному будинку культури. Святково вбрані скадовчани, сповнені урочистого настрою, заповнили залу… І що характерно – над усіма барвами веселки на сцені і в залі розквітли вишиванки на юних артистах, на чоловіках та жінках різного віку. Упродовж століть вони вірно зігрівали українців, збагачували серця красою мережив рідних візерунків і в миті урочистостей, і в миті страждань.

А для наших земляків це свято потрійне, бо ще й родинне – виповнилося 92 роки від дня утворення Скадовського району. Присутніх привітали очільники місцевої влади – голова районної ради Олег Старенький, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Миронець та перший заступник міського голови Олег Сокольчук. Під звуки національного гімну було піднято Державний прапор України. У залі застигли в урочистому піднесенні гості, майже кожен тримав руку біля серця і співав: «Ще не вмерли України ні слава, ні воля…».

IMG_5845Не просто святковою, а й стримано урочистою була ця зустріч. Зі сцени вітали найпрацелюбніших громадян, котрі зробили значний внесок у розвиток нашого міста і району. Вони були відзначені почесними грамотами та подяками райдержадміністрації і районної ради.

Глибоку вдячність від районної державної адміністрації отримали керівники тих закладів відпочинку, котрі цього літа безплатно оздоровили категорійних дітей нашого району, а також дітей, чиї батьки є учасниками АТО, в тому числі, чиї батьки загинули під час бойових дій. Директорам пансіонатів та дитячих таборів під оплески присутніх було оголошено подяку.

Та ось на сцену почали підніматися ще вчора нікому не відомі хлопці у військовому обмундируванні. За останній рік вони подорослішали на ціле життя і стали справжніми захисниками Вітчизни – вирушили захищати Україну на її східних рубежах. А тепер з рук заступника військового комісара району Валерія Власиневича українські воїни отримують нагрудний знак «Учасник АТО».

Німа тиша запанувала у залі і всі підвелися з місць, коли на сцену піднялася Наталія Глива з Новомиколаївки. На початку березня цього року її чоловік Сергій Гливий, мобілізований до Збройних сил України, загинув під час виконання військового обов’язку. Нещодавно районна рада присвоїла загиблому бійцю звання «Почесний громадянин Скадовського району» (по-смертно). Защеміло серце кожного, коли голова райради Олег Старенький та перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Миронець передали дружині Сергія Гливого цю шанобливу відзнаку. «Герої не вмирають!», – пролунали у повній тиші зали патріотичні слова, і їх підтримали усі присутні.IMG_5869

На жаль, війна на Сході вносить свої сумні, трагічні відтінки і в життя українців, і, зокрема, у ці святкові дні. Та ми живемо так, як і жили наші предки-українці, вірою у те, що кожен прожитий нами день, кожен наш вчинок і дія, кожна думка наша – заради України. І її день народження – це святе й незабутнє, прийдешнє й майбутнє.

Цього ж дня були покладені квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку і засновнику міста Сергію Скадовському, а також до пам’ятних знаків загиблих учасників АТО і Героїв Небесної сотні. Духовна громада скадовчан провела величний хресний хід із закликами вірити у Христа та свято зберігати наші духовні цінності. Згодом на центральній площі міста прозвучала спільна молитва за мир і спокій в Україні, яку організувала церква «Алілуя».

Ігор Кравченко.
Фото Т. Підгородецької.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення