Святись, цей день, від роду і до роду!

IMG_2363_сайтДля скадовчан цей урочистий день залишиться у пам’яті лагідною, тихою і сонячною погодою. Зранку 23 серпня люди з піднесеним настроєм, у барвах українського національного одягу, наче струмки, стікалися на центральну площу міста. Далі усі колективи об’єднались в єдину велику колону і своєрідним парадом вишиванок рушили до районного будинку культури. Саме там і відбулося яскраве свято, що не могло не зворушити найпотаємніші душевні струни кожного очевидця.
Усіма барвами веселки розквітли вишиванки – упродовж століть вони вирізняли українців з-поміж інших народів. І що дивно: вишивані сорочки дуже гармонійно доповнювали український стяг. Скадовчани відзначили день Державного Прапора України, цього року він злетів у блакить неба з рук голови районної державної адміністрації Віктора Турика у супроводі почесного караулу захисників-військовослужбовців Одеського загону морської охорони Державної прикордонної служби України.

Торжествуюче прозвучав гімн незалежної держави. Його підтримали своїм співом діти і дорослі. Після привітання Віктора Турика і виступів творчих колективів, юні спортсменки винесли на площу велетенський прапор і високо здійняли його на витягнутих руках. Під національним стягом кожен проходив у святково прикрашене фойє районного будинку культури. Там були розгорнуті виставки декоративно-ужиткового мистецтва і звучала українська музика у виконанні дитячого оркестру народних інструментів «Садко» дитячої школи мистецтв.

Найбільше людей юрмилися біля столу, на якому лежав український рушник. На цей незвичайний витвір людських рук всі дивилися із захопленням, і кожен присутній міг власноруч зробити новий стіжок та долучитися до всенародної справи рук вмілих скадовчан.

IMG_2664_сайтУ великій залі тим часом вже чекали гостей до святкового концерту, присвяченого 25-річчю Незалежності України. Та перш за все присутні вшанували воїнів, котрі захищають цілісність України на Сході, та пам’ять наших земляків, котрі віддали життя за Україну.

Багатьом скадовчанам цього дня додали хорошого настрою почесні відзнаки, вручені керівництвом нашого району і міста. Побажавши усім активної життєвої позиції, наполегливої праці, що стане запорукою щасливого майбутнього нашого народу, очільники влади вшанували грамотами та подяками цілу плеяду скадовчан – активістів громадських організацій, учасників руху за незалежну державу, керівників підприємств і кращих фахівців своєї справи. Не менше хороших і вдячних слів прозвучало на адресу військовиків, зокрема учасників бойових дій на Сході України. Вони сиділи у залі, оточені всенародною повагою і шаною.

IMG_2384_сайтВже традиційно у дні святкування Незалежності України громада Скадовщини відзначає і День народження нашого району. 93-річчя створення Скадовського району ознаменувалося дуже зворушливою подією. До цього свята було посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин Скадовського району» Василю Гавриловичу Знахаренку. Для отримання відзнаки з рук голови районної державної адміністрації Віктора Турика та голови районної ради Олега Старенького на сцену піднялася майже вся велика родина Василя Гавриловича – рідна сестра, діти та онуки. Минулої осені незмінний «губернатор» острова відійшов у вічність…. Нині минуло перше літо на Джарилгачі без Гавриловича… Його дуже не вистачає всім нам, наче щось спорожніло в серці. Але діти та онуки Василя Знахаренка продовжують його добру справу і популяризують наш острів як маленький куточок раю у Чорному морі.

Ще багато трепетних та хвилюючих миттєвостей відбувалося того святкового дня на сцені районного будинку культури. Співали пісень, присвячували рідній країні найкращі хореографічні постановки, пригадували історичні події на великому екрані… «Квітуй, Україно, і слався в віках! Хай ім’я твоє не згасає!» – такими чудовими словами зі сцени завершилась святкова подія.

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення