Свято творчих, мудрих і начитаних!

Ранок 29 вересня розпочався у нашому місті дуже тепло, творчо та яскраво. З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек працівники книгозбірень нашого міста і району зібралися разом у святковій залі районного будинку культури та запросили на урочистості численних друзів і партнерів.

На сьогодні головним «мозковим» осередком бібліотечної справи у нашому районі є комунальний заклад «Скадовська централізована бібліотечна система», до якого входять три бібліотеки – центральна бібліотека для дітей, центральна бібліотека для дорослих та міська бібліотека-філія. Крім того, комунальний заклад на чолі з директором Оксаною Миколаївною Малашковою виступає методичним центром для 15 сільських та однієї селищної бібліотек Скадовщини. Важливими осередками знань є шкільні бібліотеки, і приємно було, що їх працівники завітали на свято.

DSC_0274_сайт

Всеукраїнський день бібліотек став гарним приводом висловити вдячність усім бібліотекарям за їх багато-гранну працю. Самі ж «винуватці свята» цього дня щиро і багато жартували про свою професію. Письменники й актори, драматурги і кінорежисери десятиліттями створювали міфи про тихих і непримітних, нудних і негарних бібліотекарів. Насправді це зовсім не так. Сьогодні бібліотеки – це не тільки книжковий фонд, а й комп’ютери, мультимедійні пристрої, вільний доступ до мережі Інтернет.

DSC_0345_сайт

Сучасна техніка, яка стала невід’ємною частиною роботи бібліотекарів, чудово «уживається» з традиційною книгою. Та й взагалі зараз кожну бібліотеку можна назвати осередком для спілкування, обміну думок, зустрічей з цікавими людьми. Бібліотека – це місце, куди хочеться повертатися знову і знову. Ну а сучасний бібліотекар – це професіонал широкого профілю: не просто начитаний, а й кмітливий, ерудований, знає відповіді якщо не на всі, то майже на всі запитання й обов’язково дасть мудру пораду тому, хто цього потребує.

DSC_0338_сайт

З професійним святом від імені місцевої влади бібліотекарів прийшли привітати міський голова Олександр Яковлєв, радник голови районної ради Сергій Зеленюк, начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Миронець, завідувач КУ «Скадовський районний методичний кабінет» Наталія Білоус та методист Тетяна Коваленко, громадські діячі Валентина Пономаренко та Ірина Бартчук й багато інших гостей. Вони адресували слова вдячності усім працівникам бібліотек, а найактивніші були відзначені грамотами. Особливі слова вітань звучали на адресу ветеранів бібліотечної справи, зокрема й працівників шкільних бібліотек, які вірні своїй роботі більше 30, а то й 40 років.

«Родзинкою» свята стала презентація книги Лесі Височанської «З історії бібліотек Скадовщини», до підготовки якої долучилися й бібліотекарі нашого міста і району. Відтепер, щоб дізнатися цікаві факти з історії і сучасності книгозбірень, достатньо відкрити цю книгу, і ви неодмінно забажаєте прочитати її від першої до останньої сторінки.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення