Тільки У Скадовську: бички в томаті, під тюльпанами і на шезлонзі

peredovicya_sajtІменинник Скадовськ цими вихідними зміг по-справжньому здивувати і нагодувати своїх жителів та гостей. Вперше в історії нашого міста, у День його народження, відбувся фестиваль «Смажений бичок».

img_4363_sajtЦентральний пляж, де ще кілька тижнів тому ніжилися відпочивальники, перетворився на велику кухню просто неба. За лічені години було зварено кількасот літрів юшки, підсмажено тисячі бичків – і все це заради того, щоб порадувати скадовчан смачними дарами моря.

Ініціатором проведення І міського фестивалю «Смажений бичок» виступив міський голова Олександр Яковлєв. Ідея припала до душі багатьом скадовчанам, які і підтримали міську раду в організації свята народної їжі, а дехто одразу ж почав формувати команду до участі.

У фестивальні дні, а саме 24-25 вересня, на пляжі виросло справжнє фестивальне містечко – з великою сценою, місцями відпочинку та розваг. Поки дорослі проводили час біля казанів, мангалів та пателень, малеча розважалася на свіжому повітрі у колі професійних аніматорів, а старші діти спробували свої сили у скімбордингу та пейнт-болі. Отже, це був ще й фестиваль справжнього родинного відпочинку на березі Чорного моря.

img_4344_sajtimg_4411_sajtУчасники конкурсу мали кілька завдань. Так, першого фестивального дня усі вони вирушили на рибалку, а потім отримали оцінки від журі за найбільший улов. З нього й готували свої фірмові страви – смажені бички та юшку. Дух суперництва розділили між собою шість команд з оригінальними назвами: «Ух ти!» (команда працівників Центру дитячої та юнацької творчості, капітан Вікторія Краснощок); «Ми все можемо» (команда працівників міської ради та бюджетних закладів міста, капітан Анатолій Розумний), «Чорна мітка» (працівники підприємства «Аттіка», капітан Большой Ух), «Меліса» (родинна команда Олександра Демиденка), «Рибачка Соня» (капітан Юрій Андропов) та команда клубу Любителів Скадовська (капітан Павло Мята).

Їх кулінарні здібності та вміння нестандартно подавати страву оцінювало журі у складі Олега Васильєва, Олега Лиховида, Олександра Харчикова, Олени Славінської під керівництвом Олександра Яковлєва. Чарівною ведучою фестивалю стала Людмила Шевченко.

Кожна команда сподобалася журі та відвідувачам фестивалю по-своєму. Так, команда «Ми все можемо» зачарувала усіх своєю згуртованістю, вмінням злагоджено працювати в колективі. Команда «Чорна мітка» наче постала з пригодницького кіно, адже всі її учасники перевтілилися у піратів. Не могла не сподобатися і команда «Меліса», адже вона була справжнім уособленням дружної творчої сім’ї. Ну а команди «Рибачка Соня» та Клубу Любителів Скадовська встигали не лише виконувати конкурсні завдання, а й нагодувати сотні гостей свята смаженими бичками.

img_4381_sajtimg_4452_sajtТа найбільш яскравою, креативною і талановитою на фестивалі виявилася команда «Ух ти!». Їхні бички в томаті та юшка від Проні Прокопівни Сірко і Свирида Петровича Галахвастого (героїв кінофільму «За двома зайцями»), в яких перевтілилися керівники гуртків ЦДЮТ Оксана Мельниченко та Володимир Ємельянов, перевершили страви усіх інших конкурсантів і стали беззаперечними переможцями І міського фестивалю «Смажений бичок».

Свято тривало до самого вечора. Нікому не хотілося розходитися, залишати цю теплу атмосферу. Конкурсанти ще довго вітали один одного, а глядачі ділилися своїм задоволенням юшкою – смачним подарунком скадовчанам від міської ради та яхт-клубу «Скадовськ Марина».
Фестиваль вдався, і тепер усі з нетерпінням чекатимуть продовження наступного року. А час і місце незмінні: Ска-довськ, День міста, берег моря…

Тетяна Підгородецька. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення