Туристичний збір: про платників та ставки податку

Туристичний збір – це місцевий збір, який встановлюється місцевою радою. Платники – громадяни, котрі на території місцевої ради отримують послуги з тимчасового проживання.

photoВодночас, від сплати туристичного податку звільняються громадяни, котрі знаходяться у відрядженні; діти до 18 років; інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи. Окрім того, платниками збору не є особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів. Однак такі заклади повинні мати ліцензію на медичну практику та акредитацію МОЗ України.

Справляння туристичного збору здійснюють податкові агенти:

– адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;
– квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири) фізичних осіб;
– юридичні особи або фізичні особи-підприємці, котрі уповноважені місцевою радою справляти збір на умовах договору.

База справляння збору – вартість усього періоду тимчасового проживання (за виключенням витрат на харчування, побутові послуги).

Справляння збору здійснюється під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням. Сума збору зазначається податковим агентом окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Ставка – 1 відсоток до бази справляння. Кошти збору зараховуються до місцевого бюджету територіальної громади. Порядок справляння туристичного збору регламентується ст.268 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями.

Надходження туристичного збору – один із важливих кроків до розбудови економічної стабільності країни. Податок покликаний розвивати вітчизняний туризм та зміцнювати місцеві бюджети.

Скадовське відділення Херсонської ОДПІ.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення