У роті охорони «Скадовськ» вистачить місця для справжніх патріотів

инструктаж_слайдерУ ці дні, 14 та 15 листопада, чимало жителів району чули постріли та вибухи, що доносилися зі східних околиць Скадовська. Що відбувається? А відбуваються стрілкові навчання роти охорони нашого міста. Ми побували на місці події, аби про все розповісти читачам з перших вуст.

Ніхто, навіть найвищі чини, не може дати гарантії, що відверта війна, яка відбувається на Сході України, будь-якої миті не пошириться на інші регіони. Становище Херсонської області у цій ситуації дуже тривожне. У мирний час нашу область називали курортною брамою України, яка веде до українського Криму. Сьогодні ж, коли Україну намагаються роздерти на шматки, у географічному плані саме через нашу область може пролягати омріяний сепаратистами сухопутний коридор від створених ними «республік» на Донбасі та Луганщині до окупованого Путіним Криму. А якщо взяти до уваги, що морем від Скадовська до крайньої західної точки Криму близько 40 км, то наше місто у путінських вояків – наче на долоні. Сидіти і чекати, коли ворог повернеться у наш бік, аби зазіхнути на наші землі – це все одно, що сприяти Путіну у його подальших загарбницьких апетитах.

грататомети_сайтНа території Скадовського району останні кілька місяців вживається ряд серйозних заходів з посилення обороноздатності. При Скадовському райвійськ-коматі створено роту охорони та загін оборони, побудовано блок-пости на стратегічних транспортних шляхах. А наприкінці вересня за містом, у східному напрямку, було облаштовано полігон для здійснення стрілкових навчань. Особовий склад роти охорони відпрацьовує навики стрільби з автоматичної зброї та гранатомета РПГ-7.
Тут майже усе, як під час служби в армії. Шикування, чітке закріплення за навчально-бойовими завданнями, бойові позиції. Справжня зброя і відповідальність за свої дії. Як розповів заступник командира роти охорони Олександр Горяїнов, на полігоні обладнано чотири так званих робочих місця: інструктаж з безпеки ведення стрільби, отримання навичок розбірки і збірки автоматичної зброї, а також безпосередньо «бойові» позиції, де проходить стрільба з автомата та гранатомета. Запитуємо, скільки ж учасників цих навчань?

Олександр Євгенович зауважує – це закрита інформація, але у роті охорони знайдеться місце для кожного справжнього патріота, для кожного чоловіка, який прагне вберегти свою сім’ю, своє місто і рідну Україну від насилля і знущань сепаратистів, оборонити від артилерійських обстрілів путінської армії.
І попри те, що це все-таки навчання, навіть у повітрі відчувається бойовий дух – ці чоловіки усвідомлюють, що прибули сюди у бажанні захищати свою землю.
– Особовий склад роти охорони – це істинні патріоти України, – зауважує командир роти охорони Олександр Коршун. – Коли всі інші відпочивають, займаються власними справами, вони відпрацьовують свою бойову майстерність.

грататомети_сайт1Командир не приховує: він дуже задоволений особовим складом і настроями, які панують у роті:
– Ці люди розуміють, яке важке зараз становище в Україні, і роблять усе для того, щоб у нас не вийшло так, як на Сході, коли 25 чоловік захопило все місто. Думаю, що у нас цей сценарій не повториться.

Наші земляки заради миру у рідному краї й справді готові віддати найцінніше – своє здоров’я та життя. Тим більше стає болісно дивитися, що холодного листопадного ранку вони приїхали на полігон у легеньких кросівках, спортивних штанях і тонесеньких курточках. Далеко не у всіх є кошти, аби придбати собі належну військову форму. Олександр Коршун, спілкуючись із журналістом, принагідно звертається з проханням до «батьків» міста і району:

инструктаж_сайт– Допоможіть хоча б чим-небудь. На перший час – хоча б екіпіруйте. Рота охорони називається «Скадовськ», значить про неї хоча б трішки має дбати місто. Зараз йде зима – не буду навіть говорити, скільки коштує зимова екіпіровка. Ми були б дуже вдячні, якби нам допомогли закупити хоча б бушлати. Один такий коштує 330 гривень. Враховуючи, що у нашому особовому складі є й безробітні люди, і такі, в кого й на хліб не вистачає, то 330 гривень для них – це великі гроші.

Поки ми спілкувалися, за нашими спинами почулася автоматна черга – це набирали обертів бойові навчання. А от коли до рук взяли гранатомети і пролунали перші вибухи, склалося враження, що перебуваєш в епіцентрі бойових дій. Одразу ж перед очима – Донбас і Луганщина, великі житлові райони, що перебувають під обстрілом гранатометів по кілька годин. Це пекло! Пекло на нашій Україні! Важко знаходитися в радіусі гуркоту гранатометів навіть кілька хвилин – а Схід України у цьому пеклі вже півроку. Тож, полишаючи полігон, ми побажали роті охорони «Скадовськ» одного – аби здобутий ними тут досвід залишися тільки досвідом і щоб ніколи в житті не довелося його застосувати.

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення