У село Хатки прийшов газ

BXP42111Як би там українців не лякали високими цінами на поставку російського газу або взагалі перекриттям труби, та для багатьох він і надалі залишається блакитною мрією, особливо в сільській місцевості. От і в селі Хатки Птахівської сільради чекали газифікації близько двох років. 5 серпня фахівці Скадовської філії ПАТ «Херсонгаз» здійснили врізку і подали газ на ШРП. Було підключено 6 оформлених будинків, а всього у кооперативі 52 особи.

Час було втрачено через те, що між кооперативом села Хатки нашого району та кооперативом села Привільне Цюрупинського району, упродовж двох років тягнувся конфлікт щодо сплати коштів, вкладених у газифікацію. На сьогодні спільне рішення знайдено і обидві сторони залишилися ним задоволеними.

Підвідний газопровід до Хаток прокладено від села Малоолександрівка за кошти громади. Як вважає начальник Скадовської філії ПАТ «Херсонгаз» Анатолій Керекелиця, це може слугувати прикладом для багатьох негазифікованих населених пунктів, таких як Красне, Лазурне. Адже коштів від держави на газифікацію можна чекати роками, а можна натомість створити кооператив, заручитися підтримкою місцевої ради і прокладати газ до своїх сіл.

Загалом на сьогодні у Скадовській філії більше 11 тисяч абонентів – 11-тисячний рубіж було перетнуто саме після того, як газ прийшов у село Хатки.
Користуючись нагодою, ми запитали в Анатолія Івановича, чи варто скадовчанам піддаватися хвилюванням щодо можливої нестачі газу. На це начальник Скадовської філії ПАТ «Херсонгаз» відповів наступне: «На сьогодні ми маємо інформацію про те, що газу у наших газосховищах вистачить до травня наступного року, і це не враховуючи реверсні поставки. Тому цю зиму ми переживемо – не можу сказати, що без проблем взагалі, але принаймні для того, щоб готувати на плиті та опалювати власні домівки та підприємства, газу вистачить».

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення