У Скадовську – серія звірств проти безпритульних собак?

1276Ніхто нікого не змушує любити братів наших менших. Але нікому не дано право їх ображати, ба більше – знущатися над ними! За останні три тижні громадськості міста стало відомо принаймні два випадки катування безпритульних собак. На початку березня соцмережі «вибухнули» через жахливе повідомлення про те, що в мікрорайоні «Воєнка» знайшли вмираючу собаку з перерізаним горлом. Якби не своєчасна допомога волонтерів та небайдужих мешканців мікрорайону, тварина загинула б у страшних муках.

На цьому тижні було скоєно ще одне звірство руками людини, хоча як після такого називати її людиною?! У дворі одного з багато-поверхових будинків, що в центрі міста, знайдено невеличкого вбитого песика – за всіма ознаками схоже на те, що тварину застрелили в голову з мисливської рушниці. Мешканці будинку розповідають, що собака була мирною, спокійною, до того ж мала цуценя. Тому в нормальних людей цей випадок викликав єдину адекватну реакцію – шок і страх… Якщо хтось зміг сьогодні вбити ні в чому не винну тварину, то хто буде наступним завтра? Чийсь кіт чи собака, а може сусід, який зробив слушне зауваження?! Звичайно, «сила» на тому боці, де є рушниця! А от Закон?

Для тих хто не знає, варто нагадати, що в Україні передбачена кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Побої, знущання над тваринами тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза. У разі колективних знущань, повторного випадку знущання, штраф збільшується від 5100 до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з кон-фіскацією тварини в разі потреби. За задоволення статевої пристрасті з твариною – штраф від 3400 до 8500 грн, тварину конфіскують. Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, винуватцю, в залежності від наслідків (загибель тварини), загрожує обмеження у вигляді позбавлення волі від шести місяців до 3 років. За вбивство тварини в присутності дитини – обмеження позбавлення волі строком 3-5 років. Перед-бачено також покарання до 8 років позбавлення волі, якщо зловмисник зробив це з особливою жорстокістю (повторно, колективні знущання, стосовно двох і більше тварин).

Вл. інф.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення