Україна – територія гідності і свободи

IMG_0473Яскравими барвами національного прапора, патріотичними гаслами, волелюбними українськими піснями і танцями наповнилася центральна площа міста минулої п’ятниці. Громада Скадовщини зібралася, аби відзначити разом День Гідності та Свободи України. Ця урочиста дата з відтінком смутку та гіркоти втрат дуже багато значить для українського народу. Учасників заходу огортали суперечливі почуття – гордість за духовну міць, незламність українців та біль через ту високу ціну, яку довелося заплатити нашим співвітчизникам власним життям за право бути незалежними на рідній землі.

IMG_0535З нагоди свята першим до громади слово мав голова районної державної адміністрації Віктор Турик: «… Згадаймо Україну декілька років тому, згадаймо кожного з нас! Сьогодні про Україну знають у всьому світі, сьогодні люди пишаються тим, що вони – українці! Це відбулося завдяки тому, що у свідомості кожного з нас щось змінилося. Ми почали відчувати гідність за себе, гідність за державу, відчувати ту свободу, якої нам не вистачало за всі роки незалежності. Сьогодні ж у кожному населеному пункті, майже на кожній вулиці, на кожному подвір’ї можна побачити, як майорить національний прапор. Раніше більшість з нас слухали Гімн України, а сьогодні ми Гімн співаємо. Сьогодні ми пишаємося Україною, і маємо віддати належну шану тим людям, які два роки тому вийшли на захист європейського вибору України. Був майдан і в Скадовську. І нині наше головне завдання – продовжувати кроки цих людей до свідомих змін нашого суспільства. На жаль, деякі з цих Героїв вже не з нами. Але ми не маємо права забути про їх подвиг і повинні нести правду майбутнім поколінням».

IMG_0556Патріотично та піднесено виступив і начальник штабу Скадовської сотні народної самооборони Юлій Павловський. А заступник директора дитячої школи мистецтв Галина Яремкевич, двоє синів якої під час Революції Гідності були на Майдані у Києві, поділилася з присутніми своїми переживаннями і як мати, і як громадянка України. Також на мітинг завітала російська громадська діячка, правозахисниця Олена Васильєва – вона запевнила, що російська опозиція вірить у перемогу України…

Наприкінці мітингу було відслужено панахиду за Героями Небесної сотні та українськими воїнами, які загинули в неоголошеній війні на Сході України. Трудові колективи, керівники органів місцевого самоврядування, школярі, представники громадськості поклали квіти до пам’ятного знака. Пам’ять полеглих героїв було вшановано хвилиною мовчання.

Вікторія Золотаревська.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення