Усе минає, а музика – вічна!

джаз_сайтЩо спільного у поціновувачів джазу та людей, закоханих у місто Скадовськ? Тільки у травні, на узбережжі одного з кращих курортів України, можна слухати найяскравіші джазові композиції у виконанні талановитих музикантів з усіх куточків нашої країни. Цими вихідними, вже 14-й рік поспіль, у Скадовську відбувся Відкритий фестиваль «Джаз над морем».

Два вечори насолоди,  два вечори нових знайомств та зустрічей із старими добрими друзями. Свято музики, яке робить неймовірно щасливими і тих, хто її дарує, і тих, хто її приймає в дарунок. Головним фестивальним осередком традиційно був районний будинок культури. Його велика зала наповнилася атмосферою витонченої ритмічності, імпровізації і тембровими барвами. Цього року учасниками фестивалю «Джаз над морем» стали джазові колективи з Херсона, Кривого Рогу, Балти і, без сумніву, зі Скадовська – біг-бенд «Сурма» під керівництвом Валерія Білошапка, виступів якого з особливим нетерпінням чекають на кожному фестивалі.

фейерверк_сайт– Я був на І фестивалі «Джаз над морем», пам’ятаю, як це проходило ще років вісім тому… Щоразу фестиваль зростає. Це вже не ті колективи – вони більш сильні, і репертуар у них сильніший. Джаз росте! Джаз росте в усьому світі, і Скадовськ від цих тенденцій не відстає! – приємно зауважив голова журі, народний артист України Валерій Титаренко.

З відкриттям XIV фестивалю «Джаз над морем» учасників та гостей привітали голова Скадовської районної державної адміністрації Юрій Бобилєв та мер міста Олександр Гавриш.

– З року в рік змінюється все довкола у світі, і як би там не було важко, а в нашому місті ось вже 14 років група ентузіастів робить усе для того, аби у травні в Скадовську звучав джаз над морем! – зауважив Юрій Бобилєв. – У моєму асоціативному сприйнятті на величезному музичному торті джаз – це яскрава червона вишенька. Джаз – це музика найбільш вишуканих музичних гурманів. І взагалі про джаз не треба багато говорити – джаз треба слухати.призи_сайт

– Щороку, коли розпочинається фестиваль «Джаз над морем», я згадую один чудовий вислів: «Усе минає, а музика – вічна», – поділився думками Олександр Гавриш. – І цей фестиваль житиме ще багато років, адже народився саме в нашому місті, завдяки небайдужим людям, закоханим у джаз. Спасибі усім, хто його організував, спасибі усім глядачам, ну а учасники – вони вже сьогодні є переможцями!

У програми своїх виступів джазові колективи включили відомі у світі композиції, хіти з популярних кінофільмів, виконували і нові твори, несподіванкою стала вірменська народна пісня у джазовій обробці. А справжній сюрприз усім глядачам подарувала Єлизавета Байрак. Виявилося, що чарівна ведуча фестивалю є не менш талановитою джазовою вокалісткою.

Щирі овації викликав виступ 14-річної Катерини Кравченко з Балтської дитячої школи мистецтв. Довго не відпускали глядачі зі сцени і скадовську «Сурму». зал_сайтЗагалом, кожен із учасників був вартий нагороди. А тому церемонія нагородження подарувала дуже хвилюючі миті. Без диплому не залишився жоден колектив-учасник! Так, приз глядацьких симпатій завоював джаз-колектив Олега Голдаковського з Херсонського музичного училища. А гран-прі виборов вокальний квартет м.Балта. До слова, наша «Сурма» посіла І місце.

Усі учасники вже зараз почали готуватися до ювілейного XV фестивалю «Джаз над морем» і, прощаючись з цьогорічним фестивалем, принагідно подякували скадовчанам, які незмінно створюють свято музики – це Володимир Сергійович Бейко, Віталій Вікторович Булюк, Олександр Євгенович Горяїнов, Валерій Федорович Білошапко, Анатолій Іванович Шумейко, Федір Васильович Продан, Олександр Іванович Волошин та інші.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення