Ветеринарні лікарі – з турботою про братів наших менших

14 серпня своє професійне свято відзначають працівники ветеринарної медицини. Давно відомо, брати наші менші є домашніми та свійськими тваринами, яких приручила людина. Вони хворіють майже на всі ті хвороби, що й люди. Тварини так само страждають від вірусних та бактеріальних інфекцій, їх вражають інсульти та інфаркти, їм дошкуляють гастрит, камені в нирках, діабет та пухлини. Різниця у тому, що людина може докладно розповісти лікарю про свої болячки, а тварина – ні. Ось чому лікарі ветеринарної медицини, оглядаючи хвору тварину, відчувають особливу відповідальність при встановленні причини, розвитку і клінічних проявів недуги.

ВетмедицинаУ нашому районі загалом працює 42 фахівці ветеринарної медицини. Про будні цих медиків, їх роботу, успіхи і турботи розповіла виконуюча обов’язки начальника Управління державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ірина Олександрівна Єрмак.

– Наш колектив цього року пережив реорганізацію, і тепер окремої ветеринарної служби, як такої, не існує. Ми увійшли до структури Управління Держпродспоживслужби. Але наша робота не зазнала помітних змін. І надалі перед ветеринарними лікарями стоїть відповідальне завдання реалізації державної політики у тваринницькій галузі. Тобто, як і раніше, ми здійснюємо ветеринарно-санітарний нагляд поголів’я тварин у господарствах, контролюємо якість та безпеку продовольчої сировини й охороняємо територію району від збудників інфекційних хвороб тварин.

Турбот вистачає. Цього літа у сусідніх Одеській та Миколаївській областях виявлено випадки африканської чуми свиней. Хоч наш Скадовський район майже безлісний, а в природі мало диких свиней, які переносять цю хворобу, все ж треба бути готовими до можливих випробувань. Актуальною залишається і проблема сказу свійських тварин, час від часу надходять сигнали про це лихо.

Ветеринарні лікарі Скадовської районної державної лікарні ветеринарної медицини прагнуть своєю працею підтримувати сталий розвиток тваринництва у районі. У сільських господарствах вони постійно здійснюють профілактичний огляд тварин, регулярно досліджують дійних корів на мастит, проводять щеплення тварин від хвороб безплатною вакциною.

Звичайно ж, і лікують хворих тварин, причому за досить помірну ціну. Нерідко ветеринарним лікарям Скадовщини доводиться чути на свою адресу слова вдячності від фермерів, керівників тваринницьких господарств (їх у районі чотири) та селян за плідну співпрацю. Не цураються вони й лікування хатніх улюбленців – поспішають на допомогу всьому живому світові.

– Дуже хочеться порадувати читачів газети «Чорноморець» новиною про те, що у районі зростає кількість худоби. На території сіл Володимирівка та Лиманське Володимирівської сільської ради, в селі Красне Красненської сільської ради створено молочний кооператив «Любава», до якого входить 9 домашніх сімейних ферм. Вони займаються розведенням, вирощуванням поголів’я великої рогатої худоби, а також заготівлею молока, – зауважує Ірина Олександрівна Єрмак. – Тож у переддень професійного свята хочу привітати не лише своїх колег, а й усіх скадовчан, котрі причетні до тваринницької галузі. Вірю, що спільними зусиллями ми повернемо Скадовщині колишню славу, коли у кожному селі діяли потужні тваринницькі комплекси. З святом вас, шановні! Спасибі за працю.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення