Від повноти серця говорять струни і вуста

DSC_0089Такого скадовчани ще не чули… І звідки взялися ці дивовижні, прекрасні і витончені звуки, здатні привести у трепет серце кожної людини?! Вперше в історії мистецької Скадовщини у нас відбувся фестиваль українських бандуристів. Променисті мелодії зігріли своїм теплом й окрилили кожного, хто 20 та 21 серпня побував на ІХ дитячому фестивалі бандуристів «Таврійські зустрічі». Без перебільшення, цей музичний захід став дивовижним союзом юних талантів і української народної музики.

Є такий вислів: «Вібрації струн у повітрі – це дихання Бога». І в це було легко повірити, відвідавши фестиваль. Перший концерт, з нагоди відкриття фестивалю, проходив біля районного будинку культури. Другий, завершальний, – на центральній набережній. Особливої чарівності набуло свято, коли над морем з’явився серпанок місяця – і музика зазвучала особливо проникливо й задушевно. Бандура, чи не найулюбленіший музичний інструмент українців, напередодні Дня Незалежності, наповнила серця слухачів патріотичною атмосферою.

DSC_0182Фестиваль «Таврійські зустрічі» організували Міністерство культури України, Національна спілка кобзарів України, управління культури обласної державної адміністрації, Скадовська райдержадміністрація, відділ культури Голопристанської райдержадміністрації та обласний навчально-методичний центр культури і мистецтв. І якщо організатори фестивалю ставили перед собою мету підтримки та розвитку української національної культури, популяризації та презентації кращих зразків української пісні, підтримки та пропаганди бандурного мистецтва, то вони тріумфально досягли блискучого результату.

До нас у гості приїхали 160 бандуристів у складі дитячих ансамблів та окремі виконавці з Київської, Харківської, Рівненської, Житомирської, Івано-Франківської, Херсонської областей та міста Львів. Своєю неповторною грою слухачів порадували як молоді бандуристи, так і знані музиканти: народний артист України, професор, голова Національної Спілки кобзарів України Володимир Єсипок, заслужена артистка України Лариса Дедюх, народний артист України Роман Гриньків, заслужений артист України Тарас Постніков, Богодар Баглай.

DSC_0142Ініціатор та організатор фестивалю бандуристів Ігор Мазур, заступник начальника обласного управління культури Херсонської облдержадміністрації, не приховував свого задоволення:

– Ми просто зачаровані гостинністю скадовчан і дуже вдячні всім за чудову організацію музичного заходу. Ми не створювали журі, не визначали рівень майстерності колективів. Ми ставили за мету розкрити перед слухачами незвіданий для багатьох світ мелодій на бандурі і дуже раді, що це вдалося. Наступного року бандуристи України знову зберуться у вашому привітному приморському місті.

Символом музики і поезії вважається ліра. А от бандура – це символ нашого українського духу, що рветься на волю. І як добре, що місто Скадовськ стає новою фестивальною столицею українських бандуристів.

Юрій Бондарєв. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення