Від роси до роси не змовкає двигун комбайна

kombajner_sajtНа аграрній ниві рідко можна зустріти випадкових людей. Землеробство – справа важка, сповнена ризиків, а часто й невдячності. Тому відданими своїй професії залишаються ті,
хто по-справжньому любить землю. До таких належить Сергій Губанов – механік та комбайнер з 20-річним стажем, який працює у СТОВ «Більшовик». У період жнив його ім’я завжди у перших рядках «Дошки пошани «Чорноморця», адже на своєму «Нью Холланді» комбайнер збирає чи не найбільші врожаї зернових, рису та кукурудзи. Напередодні Дня працівників сільського господарства ми зустрілися з Сергієм Леонідовичем, щоб поговорити з ним про справу його життя.

Сергій Губанов – корінний житель села Приморське, на землі народився і виріс, а тому, коли прийшов час обирати професію, не вагався – вона неодмінно буде пов’язана з сільським господарством. У 1994 році закінчив Херсонський політехнічний коледж за спеціальністю «Двигунобудівництво», а з 1996-го і по сьогоднішній день працює у СТОВ «Більшовик».

– Я вважаю, що мені дуже пощастило, адже знайшов себе у тій професії, яку обрав з самого початку, – зауважує аграрій. – У житті таке буває не часто – люди шукають себе, свою стежину…

А коли ти практично з першого дня працюєш за покликанням, маєш більше часу на те, щоб відточувати свою майстерність і здобувати досвід.

Для Сергія Губанова земля – наче полотно для художника. Спочатку митець ретельно усе готує для майбутньої картини, і тільки потім бере до рук пензля. А коли роботу, здавалось би, завершено, наносяться останні мазки… Ось так і Сергій Леонідович… Ранньої весни виходять у поле трактори – розпочинається боронування та культивування угідь. Коли земля готова прийняти насіння, щоб потім обдарувати людей щедрим врожаєм, аграрії приступають до посівної. На всіх цих етапах поряд з ними Сергій Леонідович. Як головний механізатор товариства він завжди готовий прийти на допомогу, якщо цього потребує техніка. А наприкінці червня розпочинається збір ранніх зернових. Близько місяця, з удосвіта і майже до півночі, гуркотять двигуни комбайнів.

– Дивимося, чи вкрита пшениця росою. Якщо ні – починаємо косити, – каже Сергій Губанов. – І працюємо, допоки знову випаде роса.

А ближче до осені достигають рис, кукурудза, соняшник. І знову гудуть у полі комбайни, а в коморах підприємства з кожним днем більшає врожаю.
Сергій Леонідович застав ті часи, коли на полях працювали ще радянські «Дони». Під час роботи за лічені хвилини всередині комбайна усе вкривалося пилом, і що вище піднімалося сонце, то більше здавалося, що знаходишся неначе у лазні. Натомість сучасні комбайни – це яскравий взірець техніки третього тисячоліття. У кабіні майже стерильна чистота, не чути зайвого гуркоту, працює кондиціонер. А, найголовніше, потужність агрегату удвічі-тричі вища. За один і той же час можна зібрати значно більше врожаю і при цьому з меншими втратами. Мій співрозмовник пригадує, що коли вперше сів за «Нью Холланд», довго не міг усвідомити, що він на роботі – відчуття було таке, ніби опинився на борту авіалайнера.

Допоки тривають жнива, у сім’ях комбайнерів майже не бачать вдома господаря. Ось і в родині Сергія Губанова дружина та двоє синів знають: під час збору врожаю більшу частину доби батько проводить у полі.

– А де черпаєте снагу? Як полюбляєте проводити дозвілля – за книгою, переглядом футболу?.. – не втрималася я, щоб не запитати у Сергія Леонідовича.

– Чесно кажучи, навіть немає часу ввімкнути телевізор, – посміхається механізатор. – Вдома чотири корови, свині… господарство чимале. Як є час, треба допомагати родині. Бо коли на календарі зима та весна, життя йде планомірно, а як настає літо – воно минає, наче один день. Та й половина осені майже така ж. Не встигаєш озирнутися, а вже новий рік!

І попри такий шалений ритм роботи за ці 20 років Сергій Леонідович не розчарувався у своєму покликанні – він щодня поспішає на роботу із задоволенням, вдячний керівництву СТОВ «Більшовик» за гідні умови праці.

У Сергія Губанова багато колег, а загалом на підприємстві працює більше 100 чоловік. Їм та усім аграріям Скадовщини Сергій Леонідович, користуючись нагодою, передав через нашу газету вітання з нагоди Дня працівників сільського господарства.

– Комбайнерам бажаю поменше поломок під час жнив, ну а всім нашим колегам – великих врожаїв, гарної погоди та доброго здоров’я!

Тетяна Підгородецька.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення