Відчути ціну свободи

dsc_0581_sajtДень Гідності і Свободи – відносно нове свято в календарі нашої країни. Проте воно є одним із найважливіших, бо саме в ці дні у 2004 та 2013 роках розпочалися події, які продемонстрували всій планеті справжніх українців. Світ побачив і почув гідних, сильних духом, волелюбних та небайдужих громадян вільної держави.

Цього понеділка на головну площу нашого міста знову прийшли скадовчани, щоб засвідчити: три роки тому на Майдані в Києві розпочався новий етап історії України. Ті хвилюючі події зачепили серця і наших земляків-патріотів. Через кілька днів після столичного Майдану на цій площі зібрався і наш, скадовський Майдан. Ніколи не зітреться у нашій пам’яті важка зима 2013-2014 років. Ті холодні дні для мешканців Скадовська також стали доленосним іспитом – люди продемонстрували свою гідність, прагнення до свободи і європейських цінностей.

І ось пролетіли три роки. Знову на площі замайоріли жовто-блакитні знамена, знову зазвучав гімн нашої держави. Тепер тут стояли люди, котрі прийшли з волонтерських пунктів, з фронтових окопів і лікарняних палат.

dsc_0663_sajt– Три роки тому в Києві зібрався Майдан, який переріс у революцію Гідності. Події листопада 2013 року привели до корінних змін у нашій країні. Це був час важких випробувань для всієї України, наші громадяни показали всьому світу своє прагнення до реальної незалежності. Гідність і свобода коштували дуже дорого – до цих пір ми проливаємо за них кров, – зазначив у своєму привітальному слові голова райдержадміністрації Віктор Турик.

До присутніх на площі звернулися й голова районної ради Олег Старенький та міський голова Олександр Яковлєв. Вони згадали наших земляків-патріотів, котрі не шкодують життя за рідну землю, і висловили вдячність добровольчому та волонтерському руху Скадовщини.

dsc_0688_sajtОчільники місцевої влади заявили, що скадовчани чітко визначились і підтримують прагнення будувати європейську демократичну державу. «Ми йдемо цим шляхом, хоча не завжди рух у заданому напрямку є простим. Проте я переконаний, що ми переборемо всі труднощі та досягнемо своєї мрії», – висловив впевненість міський голова. Представники влади нагородили грамотами і вручили квіти відомим у місті подвижникам національної ідеї Оксані Білинській, Олександру Бухтію, Галині Яремкевич, священнослужителю Володимиру Цяпці та іншим патріотам.

Над площею лунали патріотичні пісні, виконувалися хореографічні постановки, школярі продемонстрували яскравий флешмоб з жовто-блакитною символікою. Щирі оплески викликав виступ голови Благодатненської сільської ради Василя Козака, котрий у супроводі танцювальної групи сільського будинку культури виконав пісню про Україну.

dsc_0686_sajtНайбільш хвилюючою була мить, коли четверо воїнів винесли державний прапор на площу і попрямували до нового, нещодавно зведеного флагштоку. Під вигуки «Слава Україні!» на щоглі заввишки 12 метрів вперше замайоріло наше державне знамено. Честь підняти прапор було довірено кращим учням Скадовської гімназії, Скадовської ЗОШ №2 та воїнам, котрі боронили нашу країну на Сході. У хвилини, коли прапор плив догори, кожному подумалось: подолати українську націю неможливо!

Можна спробувати підкорити, але перекроїти волелюбний дух та національну ідентичність нашого народу, як доводить історія, не вдасться! Можна навести безліч прикладів з давнини та новітньої української історії, коли українці дивували світ своєю любов’ю до рідної землі та самопожертвою. І цього листопадового дня жителі Скадовська також внесли свою частку у велику і святу справу збереження державності на нашій землі.

На завершення урочисто-го мітингу учасники поклали до зведеного на новий постамент пам’ятного знака героям Небесної сотні вінки і квіти.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення