Військовий – професія універсальна

IMG_0711Як відомо, Скадовськ має статус не лише міста-курорту, а й своєрідного південного форпосту України, який пильно охороняє причорноморські рубежі держави. Напередодні Дня Збройних сил України редакція отримала запрошення у гості до військової частини А2845 – це окрема радіолокаційна рота радіотехнічних військ Повітряних військ ЗСУ. Частина базується у нашому місті з 1953 року. І хоча з тих часів змінилася держава, в якій ми живемо, та не змінилися завдання військових, які несуть службу. Про це та інше нам розповідає командир в/ч А2845 майор Микола Калініченко.

– Наша рота охороняє та контролює повітряні кордони України. До головних питань відповідальності військової частини належить попередження та недопущення порушення повітряного простору України, – зауважує Микола Миколайович. – Бути військовим у мирний час – це одні умови служби, а от бути військовим, коли у рідній країні триває неоголошена війна, коли ворог фактично знаходиться на відстані кількох десятків кілометрів – означає бути щосекунди у бойовій готовності.

DIGITAL CAMERAОсобовий склад в/ч А2845 з перших днів оголошення антитерористичної операції виконує свій військовий обов’язок у зоні бойових дій. На Сході України вже побували 80% солдатів. Бережуть хіба що колег-жінок – їх у військовій частині теж чимало. Вони працюють на посадах планшетисток, зв’язківців, телефоністок, на рівні з колегами-військовими заступають на цілодобове бойове чергування по охороні державного кордону в повітряному просторі. Цікаво, що у в/ч А2845 служать і цілі родини. Наприклад, це Олександр та Марина Борщ. Поки Олександр в АТО, тут Марину підтримують товариші по службі. Або ось родина Артема та Людмили Лебеденків: у нелегкий час, коли Росія загарбала Крим, вони не зрадили Батьківщині – повернулися на материк і тепер теж служать у в/ч А2845. Майже у всіх тутешніх військових підростають діти. І вже змалку вони розуміють, що мама, тато виконують дуже відповідальну місію – охороняють від ворога кордони рідної країни.

2014-11-10-346Попри те, що в Україні нині не вщухають бойові дії, з кожним днем професія військовослужбовця стає все більш популярною. Переконуються у цьому й у в/ч А2845. Адже сюди щодня приходить молодь з бажанням прийняти присягу на вірність Україні. Командир частини Микола Калініченко вважає, що це добрий знак: у нас підростають справжні чоловіки – відповідальні, мужні та хоробрі.

– На мій погляд, кожна професія важлива і почесна. А професія військового ще й універсальна, – зазначає майор Калініченко. – Можна бути військовим юристом, військовим лікарем, військовим моряком, десантником, розвідником, прикордонником… Напрямки служби дещо різні, але всіх їх об’єднує одне – готовність оберігати спокій і захищати мир рідної держави. Тому я щиро вітаю усіх військових із нашим спільним святом – Днем Збройних сил України. Це також свято кожного українця, адже в нашій країні армія і народ – єдині.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення