Як працювала міська рада у 2013 році

Нещодавно до Скадовська завітала експертна група Херсонської обласної організації Комітету виборців України на чолі з головою Дементієм Бєлим, аби представити результати громадського моніторингу роботи Скадовської міської ради за 2013 рік.

Запитайте у мера1Зустріч відбулася у форматі «круглого столу», учасниками якого стали депутати міськради, представники громадських організацій, політичних партій, органів самоорганізації населення та преса.

Моніторинг проводився за наступними напрямками: відвіду-вання народними обранцями пленарних засідань ради та засідань постійних комісій; аналіз депутатської активності; аналіз роботи ЗМІ у висвітленні роботи міської ради; доступність інформації про роботу міської ради на офіційному сайті; оцінка роботи депутатів виборцями. На підставі здійсненого аналізу експерти дійшли висновку, що робочий процес у Скадовській міській раді має досить непоганий рівень організації. Депутати демонструють активність як у наданні пропозицій та зауважень, так і в здійсненні контрольних функцій. Високий рівень депутатської активності у 2013 році проявили Іван Шульга, Галина Кабакова, Ольга Бутенко, Анатолій Керекелиця, Ярослав Синяк, Олег Лиховид, Максим Кравцов, Олег Васильєв, Олексій Гонтар, Сергій Кулида та Олена Панькова. Проте, наряду з активістами є велика група тих депутатів, які просто «просиджують сесії». У свою чергу, депутат міської ради Анатолій Керекелиця зауважив, що низький рівень депутатської активності відверто гальмує роботу міської ради.

Протягом 2013 року двоє депутатів пропустили більше половини пленарних засідань. Дементій Бєлий наголосив, що така кількість пропусків є підставою для ініціювання процедури припинення депутатських повноважень.

Рівень представлення інформації на веб-сторінці Скадовської міської ради був оцінений як один із найвищих в області. Усього у 2013 році міською радою було прийнято 223 рішення, з них на офіційному сайті розміщено 163.

Також експерти відмітили малу кількість нових цільових програм, прийнятих у 2013 році. Їх було прийнято всього дві. На це депутати зазначили, що справа не в кількості, а в рівні виконання програм. Ті, програми, які сьогодні є у міста, не на папері існують, а реалізовуються в дії.

Загалом, на думку експертів, специфікою Скадовська є те, що депутати міської ради є менш залежними від політичних центрів, на відміну від своїх колег в інших містах області та країни. Це має зорієнтувати депутатський корпус на більш конструктивну і плідну роботу задля покращення життя громади. А для того, щоб скадовчани бачили та оцінили роботу депутатів, народні обранці повинні своєчасно звітувати про виконання своїх особистих передвиборчих програм та програм політичних партій, від яких вони прийшли до міської ради.

Олександр БІЛИЙ.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення