Ювілейні дати в житті Херсонщини

дити_сайтУ нашому місті та районі тривають шевченківські свята.  Розпочали відзначати 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря бесідами у дитячих садках на тему «Що ми знаємо про Шевченка?», у бібліотеках пройшли «круглі столи», вікторини за творчістю поета. У навчальних закладах учні стали учасниками циклу шевченківських читань «Найвидатніші твори Тараса Шевченка», «Світ поезії Тараса Шевченка», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Зрештою, немає у нашому місті жодного колективу, в якому б не вшанували пам’ять великого сина України.рушники_сайт

А 20 березня у районному будинку культури відбулося грандіозне, без перебільшення, феєричне свято. Вже зранку сюди з’їжджалися колективи художньої самодіяльності з усього району. У фойє почали розгортати стенди і столи з витворами народного мистецтва. Головною тематикою виставки була, звичайно, шевченківська. Піднесений настрій присутніх посилювався й іншими святковими датами – у ці дні виповнюється 70 років із дня заснування Херсонської області та 70-річчя з дня її визволення у роки Великої Вітчизняної війни. Усього на виставці було представлено роботи 70 окремих майстрів, а також гуртка «Чарівні творці» та народної фотостудії «Парус».
«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» – ось такими словами можна передати зміст усього святкового дійства, що тривало дві години у фойє РБК. Воно пройшло на дуже високому емоційному рівні. Кожна хвилина свята була продумана його організаторами до дрібниць. Виступи школярів і дорослих вражали майстерністю та артистизмом, кожна дія розгорталася динамічно, гармонійно продовжуючи попередню. Спочатку на всіх глядачів чекала презентація медіа-проекту «200 хвилин з генієм». Приємно здивував і флеш-моб «Заповіт», коли багато-багато учасників аматорських колективів клубних закладів району почали читати поезію Шевченка. А як зворушливо дитячий вокальний ансамбль «Джерельце» з Широківського СБК виконав «Молитву за Україну»! Після цього учасниці народного аматорського колективу «Провінційний балет» вийшли в хороводі єднання з вишитими рушниками населених пунктів Скадовщини, що символізувало  створення нашого району на мапі Херсонської області.
У високому пафосі воєдино злилися всі види мистецтва – художнє декламування та спів, хореографія та музика. Без перебільшення можна стверджувати: подібних за масштабністю та розмаїттям талантів з усього району святкових заходів у районному будинку культури ще не було. Зрештою, так і повинно було бути, адже ювілейна дата 200-річчя Кобзаря спонукає до цього.україночки_сайт

Майже одразу по завершенню урочистої композиції у великій залі розпочався творчий звіт аматорських колективів клубних закладів Скадовського району «Ювілейні дати в житті Херсонщини». Цей концерт проходив у рамках обласного огляду аматорського мистецтва, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, 70-річчю утворення Херсонської області та 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Тематику концерту можна було умовно розділити на три частини, і цілком природно, що перша його частина продовжила шевченківську тему. У другій частині художні номери були присвячені визволителям Херсонщини, а в третій глядачі змогли подивитися кращі номери, в яких оспівується рідний край.
І знову хочеться повторитися: всі виступи пройшли на дуже високому художньому рівні. На святкову сцену у цей день вийшли 2 хорових колективи, 13 вокальних ансамблів та 8 ансамблів народної пісні, 10 малих вокаль-них форм та 2 студії, 2 фольклорних та 3 музичних колективи, 8 хореографічних ансамблів, 8 читців та 7 окремих виконавців, загалом 550 учасників, з них 393 – діти.
Слова про те, що земля наша багата талантами, стали вже журналістським штампом. Тож хочеться сказати просто і від душі: серед мешканців нашого міста та району дуже багато людей усіх поколінь, котрі володіють справжнім даром донести до слухачів і глядачів своє дорогоцінне вміння пробуджувати талантом людські душі! І в цьому переконалися члени журі та всі гості, котрі не шкодували долонь для оплесків.
Юрій Бондарєв. Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення