З турботою про людей і природу

DSC_0275_слайдерОстрів Джарилгач має гармонійно поєднати активний відпочинок на природі та ефективну природоохоронну роботу на його мальовничій території. Для цього повинна систематично здіснюватисяся очисна, агітаційно-просвітницька, дослідницька і патрульна діяльність. Ніхто, крім скадовчан, цю роботу не виконає.

Таким переконанням керуються члени створеної у райдержадміністрації робочої групи з обстеження санітарного стану пляжних територій у населених пунктах нашого району. До її складу увійшли люди, котрі добре знають справу охорони навколишнього середовища і зацікавлені в її ефективності. Очолила групу перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Миронець, а до роботи в групі було запрошено еколога Ірину Бартчук, директора Національного природного парку «Джарилгацький» Світлану Шульгу, директора лісомисливського господарства Валерія Войналовича, начальника адміністрації Скадовського морського порту Олега Проточенка. Було залучено і представників служб – прикордонної, надзвичайних ситуацій, санітарно-епідеміологічної та інших фахівців.DSC_0188_сайт

Невипадково перша виїзна зустріч була здійснена на берегову смугу острова Джарилгач – саме тут, через віддаленість, непросто контролювати виконання правил поведінки у природному середовищі.

DSC_0201_сайтПо приїзду на острів почалося ретельне обстеження території у районі старого і нового маяків. Одразу треба сказати, що ситуація у цьому місці відпочинку людей контролюється працівниками лісомисливського господарства. Для потреб людей встановлено тіньові навіси, вбиральня, два санітарних вузла, сміттєві баки. Стихійних звалищ ТПВ немає, та й загалом у цій частині острова доволі чисто, побутових відходів ніде не помічено. Усе сміття зноситься на визначене місце, де відбувається його сортування: скло, пластикова і металева тара, папір заповнюються у мішки окремо. Згодом все це доправляється на міське сміттєзвалище.DSC_0199_сайт

Учасники цієї акції спілкувалися з відпочивальниками і закликали їх популяризувати екологічно правильний туризм, залучати людей до активної екологічної діяльності. Втім, пляжники і самі слідкують за порядком, бо всім хочеться проводити своє дозвілля на затишному узбережжі.

Дійшли згоди і спільної точки зору з власниками маломірних суден, котрі перевозять пасажирів на острів. Вони теж добре розуміють, що острів є привабливим не лише морським купанням, а й охайністю, і пообіцяли проводити роз’яснювальну роботу серед пасажирів, вивозити сміття з острова.

Ось так, усі разом прийшли до розуміння, що слід розробити ефективну довгострокову програму збереження правопорядку та чистоти на острові. Бо коли ми вживаємо вираз «наше спільне багатство», якнайвдаліше ці слова стосуються острова Джарилгач.

Юрій Бондарєв.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення