Зцілює теплом серця і душі

Стаття Маняк ОЮ_сайтНа чому тримається сучасна медична галузь в Україні? У першу чергу, на самовідданій праці людей, яких у народі називають лікарями від Бога. До таких у нашому районі,
без перебільшень, відноситься лікар вищої категорії, завідуюча неврологічною службою Скадовського району Олена Юріївна Маняк.

Про неї завжди говорять люди. А серед усіх подяк, які жителі нашого краю вислов-люють лікарям на сторінках газети «Чорноморець», найбільше – на адресу очолюваного Оленою Юріївною неврологічного відділення Центральної районної лікарні. Тож з нагоди ювілейного Дня народження нашої землячки ми вирішили розповісти про неї більше. І хто найкраще скаже про іменинницю, для якої професія – це її життя? Звичайно, колеги! На думку Наталії Миколаївни Береславської, заступника головного лікаря Скадовської ЦРЛ з медичної частини, Олена Юріївна втілює у собі кращі риси сучасного медика:

«Ми почали працювати у Скадовську одночасно, в незабутньому для нас 1978 році, – згадує Наталія Миколаївна. – Олена Маняк приїхала до Скадовська за призначенням з Донецького медичного інституту, а я – з Кримського. Вона почала працювати дільничним невропатологом разом зі своїм колегою Сергієм Кравченком, я – дитячим лікарем. І вже тоді я про себе відзначила, що в Олени Юріївни тонка і делікатна вдача, а це саме ті риси, без яких не відбудеться справжній лікар-невропатолог».

У ті часи поліклініка знаходилась у старій будівлі, що через дорогу від пошти. А в 1982 році скадовські медики відзначили новосілля – їм подарували нове і сучасне приміщення поліклініки. Звичайно, це додало настрою і бажання присвячувати себе шляхетній справі збереження здоров’я земляків. Роки летіли один за одним – і з кожним прожитим Олена Юріївна накопичувала власний професійний досвід. У 1991 році в структурі центральної районної лікарні було відкрито неврологічне відділення, а в 2011-му їй було доручено очолити цей підрозділ.

У ці дні Олена Юріївна приймає від рідних, друзів та знайомих, своїх пацієнтів привітання з ювілеєм. Їх думки, на диво, співзвучні. Усі, з ким довелося поспілкуватися, відзначають, що Олена Юріївна особлива, а в дечому й несхожа на інших. У її відкритості закладена одна з дорогоцінних якостей лікаря – довіра пацієнтів. А вона дається долею, як винагорода за повагу до своєї роботи, за любов до людини, особливо хворої.

Стверджують, що щире уважне ставлення до хворого вже наполовину його виліковує. Мабуть, тому і вдячні люди Олені Юріївні, що на собі відчули її ввічливість, повагу і готовність прийти на допомогу. Кажуть, цей лікар вселяє віру в одужання своїм авторитетом, цілеспрямованістю у наданні допомоги. А пацієнти – вони, як діти, раді довірити себе впевненим рукам, бо у цьому їх душевний прихисток. Й одужавши, покидають медичний заклад з відчуттям вдячності за порядність, відповідальність, людяність і доброту Олені Юріївні та її колективу.

Старша медична сестра неврологічного відділення Лілія Іванівна Якименко запевняє, що розпорядження її керівника виконувати легко і приємно, адже знаєш, що вони спрямовані на загальне покращення роботи відділення. Усе робиться з однією важливою метою: аби колегам було комфортно працювати, а пацієнтам – лікуватися.

Олена Юріївна Маняк була депутатом районної ради трьох скликань. Ділові якості керівника у ній гармонійно поєднуються з любов’ю до трьох онуків, до сімейного затишку. Жінка любить культурне дозвілля, а в майстерності вишивання їй немає рівних. Одним словом, живе цікаво і змістовно, як і належить працелюбній, обдарованій особистості.

Хтось із великих писав, що прожиті роки багатьом спустошують душі і вони втрачають інтерес до життя та прагнень нових поколінь. Олена Юріївна може бути спокійною: ці слова не про неї.

Юрій Бондарєв.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення