Земельні ресурси – на благо держави

Цей тиждень в житті Скадовського району пройшов під знаком роботи над покращенням розвитку агропромислової сфери. Продовольча безпека країни сьогодні є одним із найважливіших завдань, і багато в чому вона залежить від того, як у державі будуть розпоряджатися земельними ресурсами, як справно аграрії сплачуватимуть податки, що потрібні для наповнення місцевих бюджетів, а значить розвитку соціальної сфери села.

Нарада 2Саме цим питанням була присвячена велика виїзна нарада, яка відбулася у понеділок на базі Скадовського району. Головував на цьому заході губернатор Херсонщини Юрій Одарченко, а з основних питань доповідали очільники відомств обласного рівня.

Директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Віталій Ярмак повідомив, що на території Скадовського району станом на 1 травня поточного року налічується 79,3 тис.га ріллі. Пари складають 11,7 тис.га. Разом з тим, посівна площа під урожай 2014 року становить 67,8 тис.га. Наявність зрошуваних земель у районі становить 38,8 тис.га, із них, за даними сільських, селищних рад, використовується (поливається) 21,3 тис.га (у 2013 році – 21,3 тис.га). Не поливається 17,5 тис.га. Як зауважив Віталій Ярмак, необхідно продовжити роботу по відновленню зрошення.

Структура посівних площ у Скадовському районі у поточному році відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах.

Разом з тим, керівництву району треба з кожною сільською, селищною радою, з кожним сільськогосподарським підприємством відпра-цювати питання щодо достовірної інформації по звітуванню отриманої врожайності сільськогосподарських культур. Особливо це стосується фермерських господарств.

Також на нараді виступила заступник начальника головного управління Держземагентства у Херсонській області Оксана Зінова. Вона зазначила, що відповідно до оперативної інформації відділу Держземагенства у Скадовському районі на території району 60 тис. га земельних паїв передано у власність 12743 громадян. З них 9163 осіб або 71,9% використовують земельні паї самостійно загальною площею 47 тис. га. Також на території району громадяни орендують до 2000 га державної ріллі. Для ведення особистого селянського господарства використовується майже 10 тис. га. Таким чином, одноосібники використовують загалом 59 тис. га. І в зв’язку з цим дуже важливим питанням є легалізація орендних відносин на земельних частках (паях), оскільки це є суттєвим джерелом наповнення місцевих бюджетів.

Однією з головних цілей наради була презентація програми обліку трудових і земельних ресурсів, яка була роз-роблена за дорученням голови обласної державної адміністрації. У цій програмі враховується і систематизується ціла низка показників: загальний баланс землі, її використання, структура посівних площ. Також науковими закладами області було враховано нормативну потребу у водних ресурсах на зрошенні та нормативну зайнятість населення з розрахунку на 100 га у відповідності до вирощування тієї чи іншої культури.

Нарада 1Як зазначив Юрій Одарченко, вже 1 серпня буде проведено аналіз узагальненої інформації, отриманої по всіх районах області: «Сьогодні на нараді ми вийшли на систему моніторингу: бачимо, яка нормативна кількість податків може сплачуватися у кожному районі і яка збирається фактично. Бачимо, що є дуже серйозні розбіжності. Приміром, по Скадовському району з різних причин недозбируються податки на рівні двох мільйонів гривень. Створена система дозволить адміністративно впливати на ті служби і відомства, які мають виконувати цю роботу, і я задоволений, що вони розуміють те, що їхня робота аналізується на рівні об’єктивного аналізу».

Також Юрій Одарченко зазначив про важливість створення робочої групи з числа представників відомств та служб для контролю за легалізацію найманої праці у сфері агропромислового розвитку та сплати земельного податку. Адже сільські громади відчувають великий дефіцит фінансів, і усі повинні розуміти, що кошти, зароблені від використання земельних ресурсів, від обробки землі, вирощування сільськогосподарських земель, можуть бути спрямовані саме на розвиток села.

Тетяна Підгородецька.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення