Що робиться на набережній Скадовська?

Роботи на Набережній 1_сайтЗ таким запитанням до редакції телефонують жителі міста і допитуються, чи встигнуть будівельники завершити усі роботи до початку нового курортного сезону?!

На прохання редакції міський голова Олександр Яковлєв разом з нашим кореспондентом виїхав на об’єкт та особисто поділився планами щодо цієї ділянки.

– Зараз ведуться роботи з благоустрою пішохідної частини набережної та будівництва нової площі. Вона матиме назву Фестивальна, – розповідає Олександр Юрійович. –

Тут буде встановлено стаціонарну міні-сцену і чи не кожного літнього вечора відбуватимуться концерти та інші культурні заходи. Для цього міська рада виділила 150 тисяч гривень для придбання звукової апаратури і планує встановити освітлення. Робоча бригада демонтувала застарілу теплову трасу, що колись несла тепло з морського порту до будинку культури.

Також міський голова розповів, що на цьому місці буде новий тротуар з клумбами та деревами. З нової площі облаштовується спуск на пляж – з балюстрадою та пандусами. Роботи планується завершити до 1 травня, з цією метою в роботах задіяно кілька підрядних організацій.

– До речі, півтора мільйона гривень, виділених на ці роботи, – це гроші приватних підприємців, які були виручені минулого року під час конкурсу на право розміщення торговельних місць на літній період. Їх не вистачає, міська рада планує додати з власних фондів, але основна сума – це гроші підприємців, – уточнив Олександр Яковлєв.

Міський голова також розповів про те, що спуски до води – раніше бетонні сходи – будуть усі засипані піском, тому стануть пологими. Це будуть такі собі доріжки завширшки до 6 метрів. Зараз вже знято усі старі навіси та грибочки на пляжі, їх встановлять на східному узбережжі, а на центральному пляжі пансіонат «Червоні вітрила» встановить нові, зручні парасольки. Біля бару «Бриз» та біля пішохідної зони, що веде у бік причалу морського порту, буде встановлено два туалетні модульні блоки.

Ще одне питання, що наразі цікавить скадовчан, особливо жителів західної околиці міста, – що робиться на вулиці Горького? «Там хтось дістає із землі труби та, певно, здає їх на металобрухт», – стурбовано припускають жителі прилеглих будинків.

Такий вигляд матиме набережна після оновлення.

Такий вигляд матиме набережна після оновлення.

Так, дістає, але не хтось, а, знову ж таки, міська рада. З півтора місяця тому на пустирі, що за вулицею Горького, розпочалися роботи з будівництва та відновлення міської системи відведення стічних вод. Зараз вирито рів приблизно два метри глибиною і два шириною, до якого стікає вода з усіх підземних і наземних дренажних каналів та колодязів.

Найближчим часом міськрада планує очистити їх від сміття та мулу. Планується прорити і нові канали у районах підтоплення. Усі ці заходи проводяться згідно техніко-економічного обгрунтування будівництва стічної дренажної системи Скадовська. Про це розповів корреспонденту «Чорноморця» заступник міського голови Олександр Грищенко.

– Плануємо ще зробити перехід через рів для худоби. А діставали ми труби старої теплотраси. Спочатку думали ще використати їх за необхідності, але виявилося, що вони не придатні для робіт – надто поіржавіли, тож здали їх на металобрухт. Усі, до копієчки, гроші у сумі близько сорока тисяч гривень поступили до міського бюджету, – зазначив Олександр Грищенко.

Записала Вікторія Мелешко.
Фото автора.

Коментарів немає, будьте першим!

Прокоментувати:
Всі поля, позначені (*) обов'язкові для заповнення